Nest Thermostat – ovládejte teplo domova mobilem

nest_thermostat_nahled

Není tomu tak dávno, co gigant Google koupil společnost Nest, o čemž jsme vás informovali v lednu. Nové vedení přináší ovoce a tak byl uveden na anglický trh další produkt této společnosti pod názvem Learning Thermostat. Tato malá věcička dokáže zázraky s vaší energií domova, tedy konkrétně s vytápěním vnitřních prostor.

Nest Learning Thermostat Nest Learning Thermostat

Nest – vaše prodloužená ruka

Stačí tento malý budík s barevným LCD displejem o průměru 36,5 mm připojit přímo na kabeláž vytápění domova, nebo využít Wi-Fi, či Zigbee technologie, které má zabudované ve svém těle. Ty komunikují s přijímačem na vašem vytápěcím zařízení – plynovém kotli, bojleru atd. Je to tedy taková vaše prodloužená ruka, pomocí které si nastavíte požadovanou teplotu, abyste se cítili doma co nejlépe.

Ptáte se, čím je tedy tento termostat tak výjimečný? Learning Thermostat se totiž dokáže učit, při jaké teplotě ráno rádi vstáváte, kolik stupňů má být ve vašem bytě, když jste v práci nebo pokud přijdete domů. Organizuje tedy teplotu za vás.

Jak ale již nadpis tohoto článku napovídá, nás bude zajímat informace, že lze ovládat Learning Thermostat mobilním telefonem. Není tedy nic jednoduššího, než si z Obchodu Play stáhnout aplikaci, pomocí které dokážete na dálku určit, jak bude vyhřátý byt při vašem příjezdu z práce, výletu či dovolené. Díky tomuto programu termostat zjistí i to, že jste opustili dům a že stačí udržovat teplo na nižší úrovni.

Nest
Verze 4.0.5.29
Velikost 20 MB
2.2+


Zdarma

 

V aplikaci samotné nastavíte teplotu přízemí či prvního patra vašeho domova. A že nevíte, jakou teplotu jste měli nastavenu minulý víkend a rádi byste si ji nastavili i tento víkend? Stačí se podívat na záložku Energy History a vše zde máte jako na dlani. Má to ovšem malou nevýhodu pro ženy. Díky jejich věčně zmrzlým nohám a snadnému ovládání teploty, neodolají a v mužově nepřítomnosti si přitopí. Manžel tedy poté snadno zjistí, že se topilo “Pánu Bohu do oken”.

Nest Learning Thermostat Nest Learning Thermostat

Na vlastním displeji, kde je dominantou aktuální nastavená hodnota požadované teploty, se může pod tímto údajem zobrazit malý zelený lísteček – Leaf.  Jak již napovídá barva a vlastní objekt, jedná se zde o ukazatel energetické úspornosti nastavené hodnoty. Lístek se tedy objeví v tu chvíli, pokud zbytečně neplýtváte energií a tak můžete snadno šetřit své výdaje za topení a tím i naši Zemi.

Tuto 150gramovou hračku lze pořídit za $249, tedy v přepočtu za necelých 5 000 Kč. Cena by se mohla zdát přespříliš, ta ovšem zahrnuje dopravu a zpočátku prodeje i vlastní odbornou montáž.

Poznámka: Jedná se o premiéru na trhu Spojeného království, kde je prodáván za £179, což činí circa 6 000 Kč. (za upozornění děkujeme uživateli Tom).

Využili byste tento chytrý přístroj u sebe doma, nebo již podobný termostat máte?

Zdroj: nest.com.

Tomáš Filip
O Autorovi - Tomáš Filip

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (15)