Neoficiální CyanogenMod 10 pro ZTE Blade, Galaxy Ace a Gio

zuzuzu

Je vždy příjemné vidět, když starší zařízení se slabšími parametry přijde s něčím zcela aktuálním. Ti, kdož vlastní telefony, jako je Samsung Galaxy Ace, Galaxy Gio nebo ZTE Blade, patrně nečekají, že uvidí na svém přístroji běžet Android 4.0 Ice Cream Sandwich, natož 4.1 Jelly Bean. Díky vývojářům kolem diskuzního fóra XDA ale může být všechno jinak. V jejich řadách je skoro vždy někdo, kdo odmítá připustit, že na tom či onom zařízení nelze spustit nejnovější verzi Androidu. Naštěstí pro tři zařízení, která jsme právě zmínili, se sen stává realitou.

Vývojář, vystupující na XDA jako Matt4321, pracuje na neoficiální verzi CM10 pro ZTE Blade, druhý, s přezdívkou Maclaw, se o totéž snaží pro Samsung Galaxy Ace a Gio. Výsledky sice zřejmě ještě nebudou zcela dokonalé, ale rozhodně ukazují, že tato zařízení jsou schopna zvládnout mnohem víc, než bychom od nich – vzhledem k ceně – čekali.

CM10 pro ZTE Blade ZTE je z většiny funkční, ale má několik problémů s hardwarovou akcelerací. Nefunguje fotoaparát, tethering a FM rádio, nicméně například tethering lze vyřešit s pomocí aplikací třetích stran. Co se týká Samsungů Ace a Gio, bohužel se zatím potýkají s několika dalšími závažnými chybami, týkajícími se mikrofonu, sluchátek, fotoaparátu, a nefunguje režim hlubokého spánku. V některých případech ale už byla zajištěna oprava, jež bude začleněna do příštího vydání.

Nechejme chyby stranou, a uznejme, že je docela působivé vidět nejnovější Android 4.1 na těchto zařízeních v době, kdy HTC ukázalo neochotu k aktualizaci na ICS v příadě mnohem zdatnějších telefonů.

Pokud si chcete vyzkoušet CM10 na vašem zařízení, navštivte příslušné vlákno XDA fóra:

Zdroj: XDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)