Neo-Plug z Kickstarteru vám chce ulehčit nabíjení telefonu

neoplug

Rádi čas od času sáhneme pro inspiraci na crowdfundingový server Kickstarter, protože záběr jednotlivých projektů je vskutku ohromný. Od užitečných gadgetů, přes vynálezy hodné zamyšlení, až po naprosto zvrácené šílenosti. Šanci má každý, kdo má nápad. Záleží pak už jen na tom, zda dokáže pro svoji ideu nadchnout i uživatele a investory v jedné osobě.

Dneska se mrkneme na Neo-Plug. Kdepak, s Matrixem to nemá nic společného. Tady se spíš někdo inspiroval technologií MagSafe známou z produktů firmy Apple. Jde v podstatě o to, že se napájecí konektor neupevňuje v zařízení zasunutím do portu, ale pouze se přiloží ke zdířce a magnety už jej udrží na místě. Výhoda je především v tom, že pokud vaše ratolest nebo chlupatý přítel o kabel zakopne, nepromění se vaše drahá technika v raketu typu stůl-vzduch-tvrdá zem, ale dojde jen k odepnutí kabelu.

ccc21a44bf6b92756d6c0b9fad73a720_large

Americký výojář s tuzemsky znějícím jménem – Jacob Brozek – vymyslel způsob, jak MagSafe napodobit a přenést ho na androidí zařízení s microUSB portem a Apple iOS zařízení (jak verze s třicetipinovým konektorem, tak Apple Lightning). I on se rozhodl pro využití magnetů, v tomto případě se jedná o zlatem potažené neodymiové magnety, proto Neo-Plug. Výrobek se tedy skládá ze dvou částí: První je miniaturní konektor, který nevystupuje z těla zařízení, do kterého jej zapojíte. Druhá část, nazývaná adaptér, se pak připojí na vaši již existující nabíječku či napájecí microUSB kabel. Magnety jsou nastaveny samozřejmě tak, aby nikdy nemohlo dojít ke špatnému zapojení. Teoreticky tedy stačí kabel jen přiblížit k zařízení a opačné póly magnetů se už postarají o “spárování”.

49ba16714acd96291132e4a83772add4_large 12690d78dea1ec0cc0028044d3858845_large

Tým stojící za Neo-Plug si žádá poměrně nemalou částku 167 000 USD, aby mohli začít produkci, přičemž Neo-Plug na zařízení dle vlastního výběru obdržíte za 30 USD + dalších 10 USD za poštovné. Celkem tedy 40 dolarů za zařízení, které vám dost možná zachrání mobil před pádem a ještě vás ušetří zdlouhavého otáčení konektoru, než se konečně “trefíte”? Nevíme jak vy, ale my si to raději necháme pořádně projít hlavou…

 

Neo-Plug proof of concept demo video

Neo-Plug proof of concept demo video

 

Zdroj: Kickstarter

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)