Google má svou první Lite aplikaci. A to nenáročné vyhledávání

nenarocne vyhledavani Google Search Lite

Lite aplikace nabírají v poslední době na popularitě. Jedná se o alternativu k velkým a úspěšným službám. Původně byly určeny pro rozvojové země, kde hodně lidí nemá tak výkonný telefon a nejsou tak dobrá mobilní data. Jenže kvůli tomu, jak společnosti přidávají nové a nové funkce do svých hlavních aplikací, začaly Lite verze získávat na oblibě po celém světě. Teď svou první Lite aplikaci spustil i Google, a to rovnou nenáročné vyhledávání.

Nové nenáročné vyhledávání se prozatím testuje

Na novou Lite aplikaci od Googlu mohli poprvé narazit lidé v Indii a Indonésii, kde Google započal testování. Oficiálně se aplikace nazývá Search Lite a jedná se v podstatě o klasické vyhledávání Google, akorát nepotřebuje tolik mobilních dat a nezabírá hodně místa v telefonu. Po instalaci zabírá méně jak 10 MB.

Aplikaci už si můžete vyzkoušet i na vašem telefonu. Musíte ji nainstalovat z APKMirror a při prvním nastavení zvolit jazyk “Bahasa Indonesia”. Poté budete mít vyhledávání dostupné v angličtině. Zatím jde ale vidět, že se opravdu jedná o aplikaci v testovací verzi, například zprávy se vám budou zobrazovat z Indie.

V nastavení si můžete zvolit, aby se při prohlížení výsledků ukazovaly stránky v Lite verzi, což ušetří mobilní data. Zatím není jasné, jestli se aplikace někdy dostane i do dalších zemí. Například aplikace Google Triangle, která se zaměřuje na šetření mobilních dat, je stále dostupná pouze na Filipínách a nevypadá to, že by se rozšiřovala.

Měl by Google vytvořit Lite verze i u jiných aplikací?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (4)