Některá zařízení Samsung a HTC byla vyřazena z benchmarku kvůli podvádění

futuremark (1)

Benchmarky využívá k reálnému porovnání výkonu mobilních zařízení snad každý z nás. Jak jsme se však dozvěděli několik měsíců nazpět, nelze jim vždy bezmyšlenkovitě důvěřovat. Podle různých zdrojů mnoho výrobců během testování v benchmarcích podvádí, respektive naprogramuje telefon tak, aby se sám přetaktoval a zvýšil tak svůj výkon. Nyní se zdá, že by mohlo být podobnému podvádění brzy konec.

futuremark-logo-1

Asi se ptáte, jak je možné takovémuto podvádění zamezit. Odpověď je přitom velmi jednoduchá. Futuremark zřídil černou listinu, na kterou umístil veškerá novější zařízení Samsungu a HTC, která byla podezřelá z umělého navyšování koncového skóre.

Futuremark

Byl to právě Futuremark, kdo odhalil výše zmíněné problémy. Vývojářům přišlo velmi zvláštní, že se mobilní telefony se stejnými vnitřnostmi natolik odlišují v koncovém výsledku testů. Díky těmto nesrovnalostem byl nakonec odhalen speciální kód, který při detekci benchmarku mobilní zařízení automaticky přetaktuje. Nezbývá nic jiného než doufat, že právě tento krok výrobce umoudří a donutí hrát férovou hru.

Důvěřujete výsledkům benchmarků?

Zdroj: Android Central

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)