Jaké jsou nejvýkonnější telefony podle benchmarku AnTuTu?

antutu speed

Měření výkonu Android telefonů a tabletů může, ale také nemusí mít své opodstatnění. Na jedné straně stojí uživatelé, pro něž jsou vysoká čísla z benchmarku AnTuTu stěžejní prvek při výběru a hodnocení telefonu. Na drahé straně figurují ti, kteří si na “pouhá” čísla příliš nepotrpí a zajímá je hlavně systémová optimalizace. Ať už patříte do kterékoliv z těchto skupin, pojďte se s námi podívat, jaké výsledky přinesl benchmark AnTuTu u těch papírově nejvýkonnějších telefonů prvního čtvrtletí.

Prvním grafem bude celkový výkon deseti nejlepších telefonů prvního čtvrtletí. Jak je z grafu patrné, vítězné příčky s přehledem obsadily současné vlajkové lodě společnosti Samsung – Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge s více než 60 000 body. Hned pod nimi si vyšlapal cestu TOP model společnosti HTC – One M9. Zajímavostí je relativně velký rozdíl mezi dvěma vítěznými smartphony od Samsungu, disponují totiž stejným, 64bitovým osmijádrem Exynos 7420.

Nejvýkonnější telefony podle AnTuTu

antutu nejvýkonnější telefony

 

Bronzový šampion – One M9 – operuje se současně nejvýkonnějším procesorem od Qualcommu – Snapdragon 810. O tomto procesoru slýcháváme spoustu pozitiv spojených s obrovským výkonem, ale také spekulací souvisejících s přehříváním. Společnost Qualcomm sice spekulace neustále vyvrací, ovšem nedávný test teploty telefonů odhalil, že právě M9 vychází z několika konkurenčních telefonů jako “nejžhavější”. Teplotní test si můžete prohlédnout na fotografii níže. HTC One M9 v ní vykazuje teplotu 55,4 stupňů Celsia. Většina zbylých telefonů z fotografie přitom nepřekročí ani 40 stupňů Celsia. V každém případě je zapotřebí zmínit, že HTC přehřívání u své vlajkové lodi již vyřešilo, a to prostřednictvím softwarové aktualizace.

htc one m9 přehrívání

 

Další zajímavou statistikou benchmarku AnTuTu je grafický výkon jednotlivých chipsetů. Nejlepší příčky opět obsadil Samsung se svým grafickým akcelerátorem Mali-T760 u procesoru Exynos 7420. Hned pod ním se nachází Qualcomm Snapdragon 810 s grafikou Adreno 430. Třetí příčku si udržel Qualcomm Snapdragon 805 se svým Adreno 420.

nejvýkonnější telefony - GPU Nejvýkonnější telefony – GPU

 

Poslední AnTuTu graf zachycuje podíl jednotlivých chipsetů u 10 nejvýkonnějších telefonů současnosti. Poloviční zastoupení má Qualcomm Snapdragon 805. Zbylé procesory jsou rozděleny spíše rovnoměrně.

nejvýkonnější telefony - využítí chipsetů Nejvýkonnější telefony – využití chipsetů

Ať už benchmarky vykazují jakkoliv velká čísla, vždy bude záležet především na optimalizaci zařízení. Vysoký výkon je sice jedna věc, nicméně plynulost uživatelského prostředí bude vždy na prvním místě. Vysoký výkon a svižnost systému spolu ve většině případů silně souvisí, ovšem ne vždy je tomu pravidlem.

Jaký je váš názor na problematiku benchmarků? Zohledňujete jejich výsledky při nákupu telefonu?

Zdroj: Phonearena.com

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (46)