Nejprodávanější telefony poslední doby? Samsung, Apple a Xiaomi

nejprodavanejsi telefony 2018 samsung apple xiaomi

Společnost Counterpoint Research zveřejnila data prodejů telefonů z dubna 2018. O nejprodávanější telefony se postaraly pouze tři společnosti. A to Samsung, Apple a Xiaomi. Celkově nejprodávanějším modelem je pak Samsung Galaxy S9.

Nejprodávanější telefony jsou od Samsungu, Applu a Xiaomi

Samsung telefony obecně patří k nejprodávanějším telefonům na trhu, takže není moc velkým překvapením, že se Galaxy S9 prodává také tak dobře. Nicméně dá se vidět, že trh s chytrými telefony mírně klesá. Důvodem je to, že špičkové vlajkové modely už nenabízí tak velký posun v technologiích, jako v minulých letech.

nejprodavanejsi telefony duben 2018 samsung xiaomi apple

Data společnosti Counterpoint ukazují, že v dubnu byly nejprodávanější telefony Galaxy S9 a Galaxy S9+. Pak můžeme vidět trojici telefonů od společnosti Apple. Nejlépe se z nich prodává iPhone X, který je následován dvojicí iPhone 8 a iPhone 8 Plus. V TOP 10 nejprodávanějších telefonech za duben jsou i starší modely iPhone 7 a iPhone 6.

Není to ale jen o vlajkových modelech. Dva levné telefony Xiaomi ukazují, že i nižší střední třída je hodně oblíbená. Xiaomi Redmi 5A a Xiaomi Redmi 5 Plus/Note 5 se dostaly do žebříčku nejprodávanějších telefonů. Kompletní desítku pak uzavírá opět Samsung, a to se starším Galaxy S8.

[aps_product_sz id=”485914″]

[aps_product_sz id=”452459″]

[aps_product_sz id=”487654″]

Překvapil vás některý model v žebříčku nejprodávanějších telefonů?

Zdroj: mysmartprice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)