Nejotravnější vlastnost Google Allo přijde i do dalších aplikací

nejotravnější vlastnost

Na Google Allo jsme se načekali poměrně dlouho. O to větší pak bylo zklamání některých uživatelů, jimž se zdá, že má málo funkcí. Takových uživatelů ale není mnoho. Tedy alespoň ve srovnání s těmi, kterým vysloveně vadí snad nejotravnější vlastnost aplikace. Možná dokonce víte, o jaké funkci tu mluvíme, přestože jste odolali a Google Allo nenainstalovali. Stačilo totiž, aby někdo napsal vám.

Nejotravnější vlastnost Google Allo – App Preview Messaging

Pokud si někdo z vašich známých nainstaluje Google Allo a bude se s vámi chtít spojit, může vám rovnou z této aplikace napsat. Přestože nemáte aplikaci nainstalovanou, zpráva vám dorazí. Google tuto funkci nazval App Preview Messaging. Zprvu můžete odpovědět, ale čím více budete odpovídat, tím více vás bude nutit aplikaci nainstalovat. Už chápete proč, je to otravné? A aby toho nebylo málo, tuto vlastnost brzy získají i další aplikace pro textovou komunikaci. App Preview Messaging je totiž plnou součástí poslední aktualizace „Služeb Google Play“ a budou ji moci využívat všichni vývojáři.

nejotravnější vlastnost allo brzy všude

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o užitečnou funkci. Vyberete si jakýkoliv kontakt s telefonním číslem a můžete mu psát prostřednictvím vámi zvolené aplikace, bez ohledu na to, zda ji používá i druhá strana. Jenže tato zajímavá funkce se brzy změní v peklo spoustě uživatelům. Jen si to spočítejte s námi. Kolik aplikací používáte vy? Jednu, dvě nebo tři? A kolik různých aplikací asi tak používají všechny vaše kontakty. Představte si, že by vám každý jednotlivý kontakt psal z jiné aplikace a vy byli postupem času nuceni instalovat každou. Samozřejmě je zde ještě druhá možnost, většinu kontaktů ignorovat.

Jaká bude budoucnost Instant Messagingu? Budou mít všichni všechno?

Je nad slunce jasné, že výše popisovaný scénář je poněkud přehnaný a asi nebude zcela běžný. Přesto se ale domníváme, že se z této na první pohled dobře vyhlížející funkce stane ta nejotravnější vlastnost, kterou snad naši Androidi mohou získat. Samozřejmě, toto bude fungovat jen mezi Androidy, neboť vše funguje přes „Google Play Services“.

V tuto chvíli údajně Google experimentálně testuje App Preview Messaging na aplikacích nejmenovaných partnerů. Nicméně všichni mají stejný cíl – být vždy a všude. Naštěstí by měla jít funkce vypnout v nastavení Google Play.

Zdroj: 9to5google.com

Možná jsme ale jen příliš přísní. Jaký je váš názor na App Preview Messaging? Užitečná funkce nebo nejotravnější vlastnost na Androidu? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)