[Android Beta] Nejnovější build umožní vybrat, kde se zobrazí Živé Tapety

Nejnovější build

Před pár dny vyšel pro smartphony Google Pixel, Nexus 5X a Nexus 6P nový vývojářský náhled – nejnovější build připravovaného Androidu 7.1.2. Jak je zřejmé z čísla verze, kde se změnila až třetí pozice, tato aktualizace nepřinese velkou spoustu novinek. Jde spíše jen o drobnosti a bezpečnostní záplaty. Například nedávno jsme vás informovali, že Nexus 5X může po aktualizace stahovat notifikační lištu skrze čtečku otisků prstů. My jsme vývojářský náhled samozřejmě nainstalovali a hledali další novinky.

Nejnovější build Androidu 7.1.2 přináší víc, než se zprvu zdálo

Jednou z novinek, kterou se nám podařilo objevit, je možnost zvolit si, kde se zobrazí Živá Tapeta. Ti, kteří dříve Živé Tapety používali, byli bez slitování odsouzeni k tomu, že zvolená tapeta se prostě zobrazila jak na domovské obrazovce, tak na zamykací obrazovce. Nyní po aktualizaci můžeme při výběru Živé tapety vybrat, zda ji chceme zobrazit jen na domovské obrazovce nebo zároveň i na zamykací obrazovce. Možnost volby pouze zamykací obrazovky, jak ji známe z nastavení běžných obrázků či fotek jako tapet, však chybí.

Jen některé telefony?

Zatímco jsme se snažili zjistit něco více o novinkách, které Android 7.1.2 přináší, narazili jsme na to, že některým uživatelům se tato nová možnost nezobrazuje. Po důkladném zkoumání se zdá, že se novinka týká opět jen některých telefonů, zejména smartphonů Google Pixel a Nexus 5X. Třeba takový Nexus 6P se zdá, že opět ostrouhal (jde o naše domnění z internetových diskuzí, takže pokud máte Nexus 6P a nejnovější build Androidu 7.1.2, potvrďte nebo vyvraťte prosím tuto domněku v diskuzi).

Aktualizujte Služby Google Play, ale pomoci to nemusí

V diskuzních fórech se také řešilo, že pokud funkci nemáte k dispozici a chcete ji, můžete zkusit aktualizovat Služby Google Play. Vypadá to ale, že Služby Google Play nejsou za novou funkci nijak zodpovědné.

[appbox googleplay com.google.android.gms]

Pokud vlastníte některý ze zmíněných telefonů, nainstalovali jste nejnovější build také? Našli jste nějaké další novinky, kterých jsme si ještě nevšimli? Dejte nám o tom vědět v komentářích.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Blue Skies Live Wallpaper

SvětAndroida doporučuje: 17x živé tapety

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
6 min. uložit na později
tapety_ico

Čtenáři doporučují: 19x živé tapety

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
17 min. uložit na později
tapety

Čtenáři doporučují: 13 živých tapet

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
12 min. uložit na později

Komentáře (11)