Nejnovější aplikace z Google Play #248: Navigace pro Google Maps Go

Nejnovější-aplikace-z-googl

Jako každé pondělí v posledních bezmála pěti letech tu pro vás máme přehled nejnovějších zajímavých aplikací v Obchodě Play. Tentokrát to bude nástroj, který vyšperkuje vzhled vašeho Androidu dle nastavené tapety. Dále tu máme správce hesel a editor videí. V závěru čeká nová Navigace pro Google Maps Go.

Pluvius – obarvěte si Android podle tapety

Jste už unaveni nudným až monotónním vzhledem vašeho Androidu? Pluvius je framework grafických témat, který funguje na systému Android Overlay Manager. Funguje v podstatě tak, že při změně tapety „přemaluje“ barevnou paletu systémových prvků tak, aby ladily s obrázkem na pozadí. Názorně to můžete vidět na následujícím videu.

Pluvius is finally released!

Pluvius is finally released!

V kontextu s tímto programem však musíme upozornit na dvě zásadní věci. Tou první je, že funguje pouze na rootnutých zařízeních. Nejvhodnější je pro použití na ROMkách, které se po vizuální stránce přibližují čistému Androidu. Určitě nefunguje na OnePlus OxygenOS, Samsung TouchWizz/Experience či Xiaomi MIUI.

Nebudete muset procházet mnoho různých nastavení ani složitě přizpůsobovat grafický motiv vašeho systému. Vaším úkolem bude jen vybrat si tapetu, zatímco Pluvius se postará o vyladění systémových součástí.

Aplikace Pluvius je v Obchodě Play přesně jeden týden a za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací. Průměrná známka 4,1 naznačuje převažující spokojenost uživatelů. Balíček velký 5,5 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 8.0 a vyšším s právy roota.

[appbox googleplay xyz.fancystuff.pluvius]

Enpass6 Beta – uložte si bezpečně svá hesla

Aplikace Enpass6 Beta je připravována jako náhrada osvědčeného programu Enpass. Jak napovídá už název, je zatím ve stádiu beta verze a jako takový dosud nebyla oficiálně vypuštěna do Obchodu Play. Je určena k vyzkoušení nových funkcí a bližšímu pohledu na to, co přijde. Jednou z největších změn v této verzi je nové uživatelské rozhraní, ale i řada nových funkcí.

A na jaké funkce a novinky se můžete těšit? Tady je výběr těch nejzajímavějších:

 • Úplně nové uživatelské rozhraní.
 • Můžete použít stejnou instanci aplikace pro osobní a pracovní pověření nebo samostatné trezory pro různé klienty.
 • Enpass 6 podporuje synchronizaci s Dropboxem.
 • Při vytváření nové položky můžete přidat vlastní ikonu.
 • Všechny položky, které odstraníte v aplikaci Enpass, budou uloženy do koše, což vám umožní obnovit omylem smazané.
 • Můžete archivovat položky, které se již nepoužívají, a nechcete, aby se zobrazovaly ve výsledcích vyhledávání.
 • Enpass nyní podporuje tmavý motiv.
 • Nyní můžete použít „Keyfile“ jako další ochranu vstupu do Enpass.

Why to use Enpass Password Manager

Why to use Enpass Password Manager

Aplikace Enpass6 je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než tisíc stažení. Jako dosud nevydaná nemá veřejnou průměrnou známku. Instalační balíček velký 31 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

[appbox googleplay io.enpass.app.beta]

Video Editor Music – stříhejte video v telefonu

Aplikace se šíleně dlouhým názvem Video Editor Music & Video Maker, Cut, No Crop cílí na uživatele, kteří chtějí vytvářet zajímavá videa, doplněná hudební stopou. Můžete vybrat několik fotek, přidat hudbu, filtry a efekty a místo obyčejné prezentace překvapit kamarády poutavým klipem.

K dispozici budete mít všechny základní funkce: prezentaci snímků s efekty a hudbou, editaci videa s hudbou, konvertor z MP4 do MP3, editor videa s podporou střihu a trimování.

Jako hlavní vlastnosti a funkce autoři jmenují:

 • Vylepšete video pomocí skvělých efektů (filtry, přechody, text, zvuková stopa).
 • Vytvoření videa z fotek, doprovázených hudbou a propojených přechody a efekty.
 • Nahrávání videa s více než třiceti skvělými filtry.
 • Převody videí mezi různými formáty.
 • Jednoduchý střih a spojování videí.
 • Možnost exportu videa do formátu GIF.
 • Několik stupňů komprese s ohledem na požadovanou velikost výstupního souboru.

Aplikace je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo přes deset tisíc uživatelů, jejichž spokojenost vyjadřuje známka 4,3. Instalační balíček velký 40 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.3 a vyšším.

[appbox googleplay studio.video.editor.effect.maker]

Navigace pro Google Maps Go – ultralehká navigace

V lednu jsme informovali o „odlehčené“ verzi Map Google, pojmenované jako Google Maps Go – trasy, provoz a veřejná doprava. Jedná se o variantu, určenou pro méně výkonná zařízení se slabším hardwarem, patří pod ekosystém Android GO. Koncem předchozího týdne se v Obchodě Play objevila další novinka: Navigace pro Google Maps Go.

V popisku v Obchodě Play se píše: „Navigace pro aplikaci Google Maps Go nabízí podrobnou hlasovou navigaci GPS a je optimalizovaná pro telefony s malou pamětí. Stažením této aplikace získáte pro Google Maps Go navigaci v reálném čase, která vás bude doprovázet na cestách. Nejprve v Google Maps Go vyhledejte trasu a pak klepněte na tlačítko Navigace.“

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou pak jmenovány:

 • S touto aplikací mohou Google Maps Go nabídnout podrobnou navigaci v reálném čase
 • Dopřejte si stejně kvalitní navigaci jako v původních Mapách Google, ale určenou pro telefony s malou pamětí
 • Získejte navigaci pro jízdu autem, pěší trasy, jízdu na kole a motocyklu všude, kde je k dispozici
 • Trasu si můžete uložit, takže se navigace nepřeruší, ani když ztratíte připojení k síti
 • Hlasová navigace je dostupná ve více než 50 jazycích
 • Navigaci pro aplikaci Google Maps Go nelze používat samostatně. Lze ji spustit pouze po vyhledání trasy v aplikaci Google Maps Go

Po deseti dnech od publikace si aplikaci Navigace pro Google Maps Go stáhlo více než padesát tisíc uživatelů a má průměrnou známku 4,4. Instalační balíček velký 12 MB lze používat na telefonech a tabletech s Androidem 8.0 a vyšším.

[appbox googleplay com.google.android.apps.navlite]

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)