Nejlevnější značkový tablet (Acer Iconia Tab B1-A71) se začal prodávat v ČR

side-3-acer-iconia-b1

Při procházení osvědčených e-shopů s IT produkty jsem narazil na před nedávnem ohlašovaný ultra levný tablet Acer Iconia Tab B1-A71. Ten má konkurovat před svátky oznámené levnější variantě Nexusu 7, podobnému tabletu od Asusu, ale hlavně záplavě levných a poměrně kvalitních (při přihlédnutí k poměru výkon/cena) tabletů z Číny.

Acer Iconia Tab B1-A71 běží na procesoru tchajwanské firmy MediaTek MTK 8317T. Displej má úhlopříčku 7 palců s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Nabízí úložný prostor 8 GB rozšiřitelný pomocí microSD karet. Operační paměť je bohužel pouze 512 MB RAM. Na rozdíl od ostatních levných tabletů, které se “montují” v Číně (Ainol Novo, Prestigio a další), má Acer i Bluetooth a GPS.

Ve známém českém obchodě by měl být tento kousek k dispozici již 8.-9. ledna. Osobně jsem takhle brzké uvedení na trh od Aceru nečekal a už vůbec ne na ten tuzemský. Cena byla stanovena na 3 333 Kč.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (Caszidy) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)