SvětAndroida doporučuje: 14 nejlepších widgetů na domovskou obrazovku

widgety_ico

Widgety na domovskou obrazovku zpravidla přinášejí důležité a aktuální informace, slouží k ovládání funkcí, nebo ke snadnějšímu přístupu do nějaké aplikace. V dnešním přehledu jsme pro vás připravili výběr čtrnácti nejlepších widgetů, doporučených redaktory portálu SvětAndroida.cz. O kvalitě výběru svědčí hodnocení aplikací v Obchodě Play, pohybující se od 4,0 do 4,7 z 5,0 možných. Pojďme se tedy podívat na to, jakými „vychytávkami“ můžete vylepšit plochu svého telefonu i tabletu.

SvětAndroida doporučuje: 14 nejlepších widgetů na domovskou obrazovku SvětAndroida doporučuje: 14 nejlepších widgetů na domovskou obrazovku

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

  • Na začátku vyhlašujeme téma následujícího kola SvětAndroida doporučuje. Redaktoři pak mají týden na to, aby nominovali své oblíbené aplikace.
  • Po uzávěrce začínáme připravovat článek, vycházející z redakčních nominací. Na jeho přípravu máme sedm dnů – vychází vždy v sudý čtvrtek.
  • Protože si uvědomujeme, že redakčními nominacemi jen zcela výjimečně vyčerpáme rozsáhlou nabídku v daném segmentu, dáváme na konci článku slovo našim čtenářům. Ti mohou skrze formulář (ano, je tam i tentokrát) doporučit další programy, které v redaktorském seznamu nejsou. Čtenářské nominace jsou přijímány opět po dobu jednoho týdne od vydání článku.
  • Po ukončení připravujeme článek Čtenáři doporučují, vycházející ze čtenářských nominací. Na jeho přípravu si opět bereme sedm dnů. Výsledný článek pak vychází opět v sudý čtvrtek.
  • V redakci se v okamžiku, kdy vyjde článek Čtenáři doporučují, vyhlašuje téma pro další díl a celý kolotoč se roztáčí znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

  1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
  2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
  3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
  4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Nominace do tohoto kola zaslalo celkem sedm redaktorů portálu SvětAndroida.cz, kteří nominovali celkem čtrnáct aplikací a widgetů. Protože byl každý program nominován jen jednou, rozhodovala o pořadí v tomto článku známka v Obchodě Play a poté počet hodnocení.

Meteor (Počasí) » Meteoradar

Aplikace Meteor – Meteoradar slouží k zobrazení mapy srážek nad územím naší republiky. Data jsou získávána z takzvaných „srážkových radarů“ a prezentována ve formě, z níž lze vyčíst nejen směr pohybu, ale také intenzitu deště či sněžení. Tento program doporučuje PR manažer SvětAndroida.cz Honza Dvořák s následujícím komentářem: „Používám při plánování výletu na motorce… Koukám, kde prší, kam se to žene a podle toho přizpůsobuji směr a rychlost jízdy.“

Widgety Meteor (Počasí) » Meteoradar Widgety Meteor (Počasí) » Meteoradar

Widgety Meteor (Počasí) » Meteoradar Widgety Meteor (Počasí) » Meteoradar

Meteoradar sice funguje jako samostatná aplikace, nicméně obsahuje také tři widgety o rozměrech 2×2, 3×2 a 4×3, které si můžete vytáhnout na plochu. Díky nim budete mít neustálý přehled o tom, kde nad Českem prší, jak moc a kterým směrem se srážky pohybují. I s několikahodinovým předstihem budete schopni celkem spolehlivě odhadnout, zda a kdy začne nebo přestane pršet v místě, kde se aktuálně nalézáte.

Aplikace má v Obchodě Play velmi vysoké hodnocení 4,7 z 5,0 možných a zatím si ji stáhl více než milion uživatelů. Instalovat můžete na telefony a tablety s Androidem 1.6 a vyšším.

Meteor meteoradar
Meteor meteoradar

DIGI Clock Widget

Na druhém místě dnešní nabídky se umístil „plnokrevný“ widget DIGI Clock, nabízející zobrazení aktuálního času. Nominujícím je tentokrát Jan Dolejš, který aplikaci popisuje takto: „Jediný Widget, který zdobí obrazovku mého smartphonu, nese název DIGI Clock. Tento šikovný pomocník mi při každém pohledu prozradí aktuální čas a datum. Jediný skutečný důvod, proč tento využívám, tkví k rychlému přístupu do budíku, což uskutečním pouhým ťuknutím na kteroukoliv část Widgetu.“

Podle popisku v Obchodě Play nabízí tento program následující widgety následujících rozměrů:

  • 2×1 – malý
  • 4×1 – větší možnosti konfigurace, případně se zobrazením sekund
  • 4×2 – velký
  • 5×2 – pro tablety a zejména pro Galaxy Note
  • 6×3 – pro tablety

Widgety DIGI Clock Widget Widgety DIGI Clock Widget

Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget

Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget

Ze širokých možností konfigurace zmiňme například:

  • Náhled widgetu během vystavování na plochu.
  • Možnost spustit klepnutím jakoukoli aplikaci či nastavení widgetu.
  • Výběr barev pro datum a čas.
  • Stínový efekt s volitelnou barvou.
  • Podpora mnoha jazyků včetně češtiny.
  • Mnoho formátů data s možností vlastního nastavení.
  • Výběr 12/24hodinového formátu.
  • Ikona budíku.
  • Zobrazení času se sekundami.
  • Pozadí s volitelnou barvou a neprůhledností od 0 % (průhledné) do 100 % (zcela neprůhledné).
  • Možnost umístit na pozadí obrázek.
  • Výběr ze 40 povedených písem pro zobrazení času a data; možnost použít vlastní font, uložený na paměťové kartě.
  • Na zařízeních s Androidem 4.2 Jelly Bean a vyšším lze použít i jako widget pro zámek obrazovky.

Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget

Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget

Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget Možnosti nastavení widgetu Widgety DIGI Clock Widget

DIGI Clock Widget má po více než milionu stažení průměrnou známku 4,5. 4 MB velkou aplikaci můžete instalovat na Android 2.3.3 a novější. Pokud by vám vadila reklama během nastavování, můžete si za necelých 30 Kč koupit verzi „Pro“, jež reklamní proužky neobsahuje.

DIGI Clock Widget
DIGI Clock Widget

Google

Vyhledávání Google pro Android získalo na popularitě především díky spojení s Chytrými kartami Google/Google Now. Nominujícím je v tomto případě korektor Tomáš Filip, který říká: „Maličkatý proužek – widget – mi slouží pro rychlé spuštění Google Now respektive Vyhledávání Google, kde mohu okamžitě nalézt to, co hledám.“

Widget Google Widget Google

Hlasové vyhledávání Hlasové vyhledávání

Výsledky hledání Výsledky hledání

Dle popisku v Obchodě Play Google pro Android nabízí nejrychlejší a nejsnazší způsob, jak na webu a ve svém zařízení najít všechno, co hledáte. Jako klíčové vlastnosti jsou jmenovány:

  • Rychlé hledání na webu i ve vašem telefonu či tabletu.
  • Vyhledávání i další funkce můžete ovládat hlasem.
  • Výsledky vyhledávání jsou přizpůsobeny vaší aktuální poloze.

Widget Chytré karty Google Widget Chytré karty Google

Možnosti nastavení Možnosti nastavení

Chytré karty Google Chytré karty Google

Vyhledávání Google má v Obchodě Play známku 4,4 po více než 500 milionech instalací. Chytré karty jsou pak k dispozici na Androidu 4.1 a novějším.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox

Timely – Budík

Další aplikací, nabízející užitečný widget na domovskou obrazovku, je budík Timely. Používá ho redakční grafik Tomáš Očadlý: „Na ploše nesmí chybět hodiny, já používám ty od budíku Timely. Zobrazují jen to, co potřebuji – čas, datum a čas nejbližšího nastaveného budíku.“

Widget aplikace Timely Widget aplikace Timely

Widget aplikace Timely Widget aplikace Timely

Kromě pěkného grafického kabátku nabízí Timely například integraci s Chytrými kartami Google, podporu rozšíření DashClock a řadu dalších funkcí. Pochopitelně nechybí ani slibovaný widget v rozměru 2×2, zobrazující přesný čas a datum v jednoduché, ale přehledné podobě. Klepnutím se dostanete do nastavení budíku. Nic více od tohoto widgetu nečekejte – autoři razí heslo, že v jednoduchosti je síla.

Timely si stáhlo více než pět milionů uživatelů a jeho známka je 4,4. 9,6 MB velký instalační balíček lze použít na Androidu 4.0.3 a vyšším.

Timely Alarm Clock
Timely Alarm Clock

Business Calendar

Příznivcem alternativní aplikace pro správu a plánování času je Karel Kilián, který pro tyto účely již dlouho používá Business Calendar Pro. Ke své nominaci říká: „Business Calendar nabízí celou řadu widgetů – ve verzi zdarma asi tři, v placené variantě se pak nabídka dále rozšiřuje. Osobně používám agendu v rozměru 4×4 – jednu obrazovku tak mám vyhrazenou pro zobrazování seznamu úkolů, které chci splnit. Widget podporuje posouvání, mohu se tedy podívat vpřed i vzad. Možnosti nastavení jsou skutečně široké – lze vybírat z týdenního či měsíčního pohledu, nebo seznamu, volit z několika grafických vzhledů, nastavovat průhlednost, vybírat zobrazované kalendáře, upravovat velikost písma, nebo ovlivnit, která tlačítka bude widget obsahovat. Jsem s tímto provedením a nabízenými možnostmi maximálně spokojen, stejně jako s celou aplikací, kterou jsem si pořídil v placené verzi.“

Widget aplikace Business Calendar Widget aplikace Business Calendar

Widget aplikace Business Calendar Widget aplikace Business Calendar

Widget aplikace Business Calendar Widget aplikace Business Calendar

Verze zdarma nabízí konfigurovatelné widgety v různých velikostech a pohledech na měsíční, týdenní a denní kalendář. V placené verzi pak lze nastavovat barvy, velikost písma a vybírat kalendáře. Widgety jsou v rozměrech 1×1 (zobrazuje jen počet položek ve vybraných kalendářích) a 4×4 (s volitelným způsobem zobrazení). V nastavení aplikace pak je možné aktivovat další rozměry od 1×1 do 5×5 – celkem je na výběr 14 různých variant, ze kterých si vybere opravdu každý.

Možnosti nastavení widgetu aplikace Business Calendar Možnosti nastavení widgetu aplikace Business Calendar

Možnosti nastavení widgetu aplikace Business Calendar Možnosti nastavení widgetu aplikace Business Calendar

Možnosti nastavení widgetu aplikace Business Calendar Možnosti nastavení widgetu aplikace Business Calendar

Business Calendar má po více než pěti milionech stažení známku 4,4. Aplikaci, velkou 3,9 MB, můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.0.1 a novějším.

Business Calendar
Business Calendar

In-počasí (+Widget)

Vracíme se zpátky k meteorologii, tentokrát v podobě nominace Tomáše Filipa, který doporučil widgety aplikace In-Počasí. „Vynikající kompaktní widget pro rychlý přehled aktuálního počasí a textovou predikci na pár dní dopředu. Lze zobrazit variantu pro předpověď několika dní dopředu, nebo druhou, kterou používám já – ta zobrazí čas, případnou informaci o příštím času budíku, den v týdnu, datum a svátek daného dne. Na jednotlivé položky lze pro kliknutí na ně nastavit různou interakci, takže například po kliknutí na hodiny času mám nastaven budík, na minuty aplikaci pro stopky nebo na vizuál počasí In-počasí, kde se dozvím detailnější predikci atd.“

Widgety aplikace In-počasí Widgety aplikace In-počasí

Nastavení widgetu In-počasí Nastavení widgetu In-počasí

Nastavení widgetu In-počasí Nastavení widgetu In-počasí

Autor aplikace Jan Knotek v Obchodě Play píše: „Aplikace obsahuje Widgety ve velikostech 4×2, 4×1 a 2×1 a také widgety na zamykací obrazovku Androidu 4.2. Na výběr jsou tři sady ikon počasí pro Widgety. Pro Android 4. je také k dispozici rozšíření pro aplikaci Dashclock widget.“

O rozměrech widgetů tedy již víte, dodejme ještě, že pro každý je možné nastavit zobrazení předpovědi a aktuální situace pro zvolené nebo aktuální místo, dále pak lze určit průhlednost pozadí, hodin a bloku počasí. Největší widget navíc přináší i informaci o aktuálním svátku. Klepnutím na čas se dostanete do nastavení systémového budíku.

In-počasí se může pochlubit více než půl milionem stažení a známkou 4,4.

In-počasí
In-počasí

Today Calendar

„Pro změnu“ je tu zase kalendář na plochu – tentokrát z plochy Tomáše Očadlého: „Jsem velkým fanouškem agendy na ploše a tak neustále zkouším a objevuji nové. Aktuálně mě nejvíce zaujal Today Calendar, především po stránce designu, na který si potrpím.“

Vzhled aplikace se v mnohém podobá výše zmíněné aplikaci Timely, jedná se o jednoduchý a moderní kalendář. Hlavní devizou této alternativy je design, spojující funkčnost a estetickou stránku. Z hlediska nabízených možnosti zcela snese srovnání s výchozím Kalendářem Google, stejně jako s většinou konkurenčních produktů.

Widget Today Calendar Widget Today Calendar

Widget Today Calendar Widget Today Calendar

Nastavení widgetu Today Calendar Nastavení widgetu Today Calendar

V nabídce widgetů jsou připraveny dva kousky: s měsíčním pohledem o rozměru 3×3 a agendou ve velikosti 4×2. V možnostech nastavení můžete ovlivnit například zobrazování záhlaví, vybírat mezi světlým a tmavým provedením, nastavovat průhlednost či volit, které kalendáře se mají zobrazovat. Snadno také přidáte do kalendáře novou událost.

Verze zdarma je testovací s omezením na 14 dnů. Pokud se vám zalíbí, měli byste si za necelých 35 Kč pořídit placenou variantu.

Nastavení widgetu Today Calendar Nastavení widgetu Today Calendar

Nastavení widgetu Today Calendar Nastavení widgetu Today Calendar

Nastavení widgetu Today Calendar Nastavení widgetu Today Calendar

Today Calendar si stáhlo přes 50 tisíc uživatelů a jeho známka je 4,4. 3,4 MB velký soubor lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Today Calendar Pro
Today Calendar Pro

Gmail

Také nativní aplikace pro správu e-mailové schránky na Gmailu nabízí svůj widget. Najdete ho například na ploše Tomáše Filipa, který komentuje: „Dobře fungující widget e-mailu od Googlu používám denně pro přehled složky doručené. Lze rolovat níže na starší e-maily a po kliknutí načíst přímo požadovaný mail. Možná trochu chybí tlačítka pro odpověď, smazání či jinou akci s daným e-mailem – místa by tam na to bylo dost.“

Widget Gmail Widget Gmail

Nastavení widgetu Nastavení widgetu

Widget je pouze v jediném rozměru 3×3 a nabízí pohled do zvolené složky. Tlačítkem v pravém horním rohu lze vytvořit novou e-mailovou zprávu, v poště je možné listovat a otevírat jednotlivé e-maily v aplikaci. Pokud tedy potřebujete snadný, rychlý a spolehlivý přístup ke své elektronické poště, je tento widget dobrým řešením.

Klientskou aplikaci Gmail má nainstalovanou více než miliarda uživatelů a její hodnocení je 4,3.

Gmail
Gmail

Netatmo Weather Station

Meteorologické stanici Netatmo jsme psali v lednu, kdy jsme jí věnovali podrobnou recenzi. Svodům mít doma tento gadget neodolal Karel Kilián, který kromě aplikace v telefonu a webového rozhraní používá také widget na ploše svého mobilu. „Díky widgetu mám kdykoli a okamžitě přehled o tom, jaká teplota panuje v mém bytě. Kromě toho widget ukazuje také kvalitu, vlhkost a tlak vzduchu, jakož i maximální a minimální hodnoty, které meteostanice naměřila. Klepnutím na rotující šipky si navíc mohu vyžádat právě aktuální údaje.“

Widgety Netatmo Widgety Netatmo

Nastavení widgetu Nastavení widgetu

Aplikace Netatmo nabízí celkem šest widgetů – zvlášť pro interní a externí stanice (můžete tedy nezávisle sledovat situaci doma i venku). U každého widgetu lze určit interval automatické aktualizace (nikdy/každých 15/30/60 minut). Widgety jsou v rozměrech 4×1 a 4×2.

Program Netatmo si zatím stáhlo více než padesát tisíc uživatelů a jeho známka je 4,3. 33 MB velkou aplikaci můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0 a vyšším.

Kalendář Google

Do třetice všeho dobrého i zlého je tu opět kalendář – tentokrát ten originální od Googlu, jehož widgety používá Petr Mišák, v redakci známý jako skalní uživatel nativních programů. Říká: „Při plánování schůzek je tento widget velmi dobrým pomocníkem. Mám vše vždy po ruce, ta aby se na nic nezapomnělo.“

Kalendář Google nabízí jediný widget v rozměru 2×3, zobrazující pohled agendy, tedy seznamu po sobě jdoucích událostí. Zvládá listování, takže se snadno můžete podívat na naplánované i již proběhlé schůzky. Klepnutím na záhlaví otevřete aplikaci, klepnutím na položku pak příslušnou schůzku. Žádné další možnosti ani nastavení, včetně přidání nové události, tento widget bohužel nenabízí.

Kalendář Google Kalendář Google

Kalendář Google vyzkoušelo již více než padesát milionů uživatelů a jeho známka v Obchodě Play je 4,2. 2,9 MB velkou aplikaci lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Google Calendar
Google Calendar

Evernote Widget

Autoři poznámkového systému Evernote nabízejí widgety jako samostatnou aplikaci. Zapáleným uživatelem je v tomto případě Karel Kilián, a zde jsou jeho důvody: „Již několik let používám Evernote pro správu úkolů systémem GTD (viz můj článek Jak realizuji GTD s pomocí programu Evernote na serveru MítVšeHotovo.cz). Základním podmínkou toho, abych své úkoly nezapomínal, je jejich okamžité zaznamenání. Právě v tom mi pomáhá widget: nemusím spouštět celou aplikaci a hledat tlačítko pro zapsání nového úkolu – stačí jen klepnout na widget a mohu okamžitě začít zapisovat, štítkovat a nakonec uložit.“

Evernote Widgety Evernote Widgety

Evernote Widgety Evernote Widgety

Nastavení Evernote Widget Nastavení Evernote Widget

Aplikace obsahuje celkem tři typy widgetů:

  • Seznam – „rolovací“ seznam poznámek. Uživatel si může vybrat, zda chce vidět poslední prohlížené, poslední aktualizované, upomínky, konkrétní zápisník, štítek, nebo uložené hledání.
  • Malý widget – s tlačítky pro přidání nové poznámky, zvukové poznámky, vyhledávání, hlasového zadávání a dalších. Která tlačítka budou na widgetu, si přitom vybírá uživatel při vytahování na plochu.
  • Velký widget – stejný, jako malý, jen se do něj vejdou náhledy posledních prohlížených poznámek.

Nastavení Evernote Widget Nastavení Evernote Widget

Konfigurace tlačítek Nastavení Evernote Widget Konfigurace tlačítek Nastavení Evernote Widget

Konfigurace tlačítek Nastavení Evernote Widget Konfigurace tlačítek Nastavení Evernote Widget

Na výběr je vždy zelená nebo černá varianta. Součástí aplikace jsou pak další jednoduché widgety.

Evernote Widget má na svém kontě více než pět milionů stažení a známku 4,2. Program velký 1,1 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 2.3 a vyšším.

Aplikace nebyla nalezena. :-(

Zprávy a počasí Google

Když jsme o Petru Mišákovi výše říkali, že je příznivcem nativních aplikací, platí to i v případě sledování novinek a aktualit. Aby nevyšel z obrazu, má Petr na svém telefonu widget aplikace Zprávy a počasí Google, který popisuje takto: „Aktuální zprávy ze světa + počasí, není co dodat :)“

Widgety Zprávy a počasí Google Widgety Zprávy a počasí Google

Widget Zprávy a počasí Google Widget Zprávy a počasí Google

Možnost výběru widgetu Možnost výběru widgetu

Widgety jsou dva: 4×1 a 2×3 a samy o sobě, jak je u Googlu zvykem, patří spíše mezi ty jednodušší s minimálními možnostmi konfigurace. Při vytahování většího widgetu si můžete zvolit, jestli chcete zobrazovat jen počasí (aktuální a předpověď na další čtyři dny), pouze zprávy, nebo obojí. Widget pak „rotuje“ aktuální zprávy z českých informačních serverů, listování můžete urychlit tlačítkem se šipkou po pravé straně (v případě widgetu na výšku lze standardně posouvat články prstem). Články se po klepnutí otevírají ve webovém prohlížeči.

Zprávy a počasí Google si nainstalovalo přes deset milionů uživatelů a průměrné hodnocení je 4,1. 2,3 MB velkou aplikaci je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0 a vyšším.

Google News & Weather
Google News & Weather

Power Widget

Pomyslné předposlední místo dnešního přehledu patří aplikaci Power Widget, kterou nominoval Jirka Pernica. „Jedná se o skvělý widget, do kterého si můžete navolit libovolné spouštěče (Wi-Fi, BT, GPS, Mobilní data apod.). Některé nadstavby mají tento widget již v základu, osobně jsem ale prostřídal několik telefonů, kde tento widget v základu nebyl. Widget lze „obléct“ do několika barevných podkladů a také lze měnit barvy signalizující aktivaci jednotlivých funkcí. Vždy mi stačila pouze Lite verze. Po pravdě ani netuším, jaké výhody plynou ze zakoupení plné verze :).“

Power Widget Power Widget

Power Widget Power Widget

Power Widget Power Widget

Power Widget svým způsobem supluje úlohu panelu snadného přístupu, když z plochy nabízí rychlé ovládání některých funkcí a důležitých nastavení, především jejich aktivaci a deaktivaci. Umí například nastavovat:

  • USB.
  • Režim Letadlo (jen do Androidu 4.1).
  • Wi-Fi.
  • Bluetooth.
  • Výběr režimu zvuku (tichý/vibrace/normální).
  • Uzamknutí obrazovky.
  • Nastavení jasu displeje s možností automatické volby.
  • Zapínání a vypínání synchronizace.
  • Otáčení obsahu obrazovky.
  • Zapínání a vypínání GPS.
  • Přepínání mezi sítěmi 2G a 3G.
  • a řadu dalších funkcí.

Tlačítka lze umísťovat do widgetů 1×1 (1 tlačítko), 2×1 (dvě tlačítka), 3×1 (čtyři tlačítka) a 4×1 (pět tlačítek).

Výhody placené verze, za kterou dáte necelých 37 Kč, neobjasňují v Obchodě Play ani sami autoři. Program Power Widget si stáhl více než milion uživatelů a jeho známka je 4,0. Pouhých 410 KB velkou aplikaci lze instalovat na Android 2.2 a novější.

Power Widget lite
Power Widget lite

S Kalendář

Poslední widget našeho přehledu v Obchodě Play nenajdete – je totiž součástí „základní palubní výbavy“ telefonů Samsung. Doporučuje ho Tomáš Filip, který napsal: „Využívám tento widget „Kalendář“, od interního S Kalendáře, pro rychlý přehled nastávajících událostí v mém kalendáři. Ačkoliv widget doslova plýtvá místem, osobně mi to vyhovuje, události jsou potřeba veliké, aby je člověk nepřehlédl – jedna plocha proto patří právě tomuto widgetu.“

S Kalendář S Kalendář

Čtenáři doporučují: widgety na domovskou obrazovku

Závěrečné slovo patří již tradičně vám – našim čtenářům. Používáte ke své spokojenosti nějaký widget, který v tomto článku není zmíněn? Neváhejte ani okamžik a nominujte ho skrze formulář, který je týden po vydání článku k dispozici na jeho konci.

Nominovat můžete třeba:

  • Widgety, zobrazující aktuální čas.
  • Widgety s počasím – aktuálním stavem, předpovědí, ….
  • Nejrůznější kalendáře a „úkolníčky“ na plochu.
  • Přepínače funkcí.
  • Widgety vašich oblíbených aplikací pro rychlejší přístup.
  • Widgety sociálních sítí.
  • Informační widgety s aktualitami, zprávami, apod.
  • Jakékoli další statické i interaktivní widgety.

Vaše doporučení budeme sbírat do čtvrtku 9. října, za další týden (tj. 16. října) pak vyjde článek „Čtenáři doporučují: widgety na domovskou obrazovku“.

Nominace byly ukončeny 9. října v 10:00.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)