Nejlepší telefony pro měsíc červen dle Phandroid.com

cerven2013_ico

Server Phandroid.com si položil otázku “Jaký je nejlepší Android telefon pro červen 2013?” A hned si na ni také odpověděl ve stejnojmenném článku. Pojďte si porovnat své názory s pohledem ze zámoří.

Těsně za “top 5” skončila Sony Xperia Z, které dle mínění redaktorů “chyběl jen krůček”. Ve shodě s námi považují Xperii Z za krásný telefon, který klade důraz na přehrávání filmů, poslech hudby a hraní her. Nesporným kladem pětipalcové Japonky je odolnost proti prachu a vodě, kterou ani jeden z níže uvedených konkurentů nenabízí.

Sony Xperia Z Sony Xperia Z

Přečtěte si recenzi Sony Xperie Z!
Jak můžete vidět na grafu níže, tento telefon se na našem trhu prodává za průměrnou cenu 15 894 Kč.

Graf ceny produktu Sony Xperia Z poskytuje server Heureka.cz

Na páté místo usadil redaktor Quentyn Kennemer Nexus 4, přičemž obratem konstatoval, že Nexusy mají trochu nespravedlivou výhodu v nízké ceně při velmi slušné specifikaci. Navíc dostávají naprosto čistý Android, který je aktualizován zpravidla skoro hned po vydání nové verze, což je pro mnohé uživatele přidaná hodnota. Za cenu 300 dolarů (cca 5 950 Kč) můžete získat telefon s úhlopříčkou displeje 4,7″, 2 GB operační paměti, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4, 8Mpx fotoaparátem a Androidem 4.2.2. Pro někoho by mohla být zajímavá podpora NFC a bezdrátového nabíjení.

LG Nexus 4 LG Nexus 4

Přečtěte si recenzi Nexusu 4!
Jak můžete vidět na grafu níže, tento telefon se na našem trhu prodává za průměrnou cenu 11 411 Kč.

Graf ceny produktu LG Nexus 4 16GB poskytuje server Heureka.cz

Čtvrtá příčka patří v tomto hodnocení Samsungu Galaxy Note II, který se začal prodávat v říjnu loňského roku. Podle autora hodnocení se jedná o jeden z nejlepších telefonů, za který můžete utratit své peníze. Zařízení nabídne 5,5palcový displej a řadu velmi inovativních prvků – tím hlavním je nesporně stylus S Pen pro psaní poznámek, kreslení a další produktivní funkce, se kterými pomáhá sada aplikací vytvořených společností Samsung. Z hlediska technických specifikací tu máme čtyřjádrový procesor Cortex-A9, 2 GB RAM a 8Mpx fotoaparát.

Samsung Galaxy Note II Samsung Galaxy Note II

Přečtěte si recenzi Samsungu Galaxy Note II!
Jak můžete vidět na grafu níže, tento telefon se na našem trhu prodává za průměrnou cenu 13 896 Kč

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Note II N7100 16GB poskytuje server Heureka.cz

Bronz si tentokrát odnáší LG Optimus G Pro, který přišel s obrazovkou s úhlopříčkou 5,5 palce, čímž se staví proti Samsungu Galaxy Note II. Papírově je ale podstatně výše: čtyřjádrový procesor Qualcomm “tiká” rychlostí 1,7 GHz, k tomu má 2 GB paměti RAM, 13Mpx fotoaparát, 32GB interní úložiště a akumulátor s kapacitou 3140 mAh.

 LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

Možná jste, stejně jako my, čekali aktuální vlajkovou loď Samsungu na první příčce. Server Phandroid ale Samsung Galaxy S4 na nejvyšší stupínek nepustil a pověsil mu na krk pouze stříbrnou medaili. Ačkoli se jedná víceméně jen o vylepšenou reinkarnaci loňského modelu S3, zájem zákazníků je obrovský. Telefon nabídne 5″ 1080p displej, který dokáže detekovat prst vznášející se nad ním, čtyřjádrový procesor (Samsung Exynos 5 Octa nebo Snapdragon 600), 2 GB RAM, 13Mpx fotoaparát a řadu nástrojů pro zvýšení produktivity. Pokud by vám vadila nadstavba TouchWiz, možná by stálo za to zauvažovat o verzi Google Edition, na které poběží čistý Android.

Samsung Galaxy S4 Samsung Galaxy S4

Přečtěte si recenzi Samsungu Galaxy S4!
Jak můžete vidět na grafu níže, tento telefon se na našem trhu prodává za průměrnou cenu 16 259 Kč

Graf ceny produktu Samsung i9505 Galaxy S 4 16GB poskytuje server Heureka.cz

Dámy a pánové, máme tu vítěze! Stává se jím – alespoň podle serveru Phandroid – HTC One! Ten je podle redaktorů prvním chytrým telefonem s Androidem, který může soupeřit s iPhone 5, pokud jde o kombinaci stylu, vzhledu a funkcí. V kovovém těle je čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 600 taktovaný na 1,7 GHz, 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, NFC a infračervený port pro ovládání televizoru a dalších zařízení. Pouze Super LCD 3 obrazovka je o něco menší než u konkurentů: 4,7 palců s rozlišením 1080p dává ohromující jemnost 468 dpi. Pokud nejste příznivci nadstavby Sense 5, kterou Phandroid hodně vychvaluje, pak vězte, že od 26. června se za 599 dolarů bude prodávat HTC One s čistým operačním systémem.

HTC One HTC One

Přečtěte si recenzi HTC One!
Jak můžete vidět na grafu níže, tento telefon se na našem trhu prodává za průměrnou cenu 16 750 Kč

Graf ceny produktu HTC One poskytuje server Heureka.cz

Tak co říkáte na zámořský žebříček? Ztotožňujete se s ním, nebo udiveně kroutíte hlavou nad tím, kam dali redaktoři oči, a zda vůbec četli technické specifikace jednotlivých telefonů? Jak by vypadala vaše “top 5” pro tento měsíc?

Zdroj: Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (18)