Nejde vám spustit Pokémon Go? Možná máte telefon s procesorem Intel (aktualizováno)

Nejde vám spustit Pokémon Go? Možná máte telefon s Intel procesorem

Tisíce Čechů nyní propadli Pokémonům a stahují je do svých mobilních telefonů. Ne všichni ale mají štěstí. Nejde vám spustit Pokémon Go? Možná je váš telefon poháněn Intel procesorem.

EDIT: Aktualizace Pokémon Go (0.29.2): Konečně podpora procesorů Intel a Androidu N

Pokémon Go – prozatím instalace apk souboru

Jak jsme již několikrát avizovali, hra Pokémon Go prozatím není dostupná pro české uživatele v Google Play. Oficiálně ji totiž mohou hrát jen hráči ve vybraných zemích (Austrálie a Nový Zéland). I ostatní hráči se však mohou do honu na Pokémony ponořit – stačí využít náš návod Jak stáhnout Pokémon Go do svého telefonu. Ne všichni ale mají štěstí.

Jak stáhnout Pokémon Go a nainstalovat do telefonu?

Jak stáhnout Pokémon Go a nainstalovat do telefonu?

Nejde vám spustit Pokémon Go? Může za to procesor Intel ve vašem telefonu

Obrovský počet uživatelů krátce po vydání hry Pokémon Go narazil na problém, kdy se hra spustí, ale zůstane “viset” na prázdné obrazovce a nelze pokračovat. Tento problém spojuje všechny uživatele, jejichž telefon disponuje procesorem Intel. Samotní výrobci přímo u Pokémon Go uvádějí, že telefony s Intel procesory nejsou podporovány.

Kde je problém? V architektuře X86

Uživatelé na běhu telefonu ani nepoznají, že v útrobách jejich telefonu dělá nejvíce práce čip od Intelu. Poznají to ale nyní tak, že nelze spustit Pokémon Go. Za problémy stojí rozdílná architektura většiny čipů pro telefony a čipů Intel. Zatímco Qualcomm, Nvidia, MediaTek, Huawei či Samsung používají ARM procesory, Intel stejně jako u PC sází opět na X86. Aplikace pro Intel ale nemusí automaticky fungovat, i když většina uživatelů problém nemá. Nutná je úprava aplikace, která mnohdy nemusí být snadná. A na stejný problém narazila i hra Pokémon Go.

intel_ico

Jak zjistit, zda máte telefon s Intelem, a proto vám nejde Pokémon Go?

Nejde vám spustit Pokémon Go, ale nejste si jisti, zda má váš telefon čip od Intelu? Pak stáhněte aplikaci CPU-Z a podívejte se na informace hned v první záložce Soc. V pravém horním rohu je uveden výrobce čipu, který by byl v tomto případě Intel. Stejně tak v řádku Architecture byste nalezli poznámku x86. Pokud tomu tak skutečně je, tak vám spustit Pokémon Go bohužel v tuto chvíli nepůjde.

Nejde vám spustit Pokémon Go - CPU Z

[appbox googleplay com.cpuid.cpu_z]

Co dělat? Čekat a možná podepsat petici

Nejde vám spustit Pokémon Go, protože máte telefon s Intelem? Bohužel v současné době neexistuje způsob, jak hru Pokémon Go na těchto telefonech spustit. Jediným řešením je totiž úprava samotné aplikace, což musí učinit autoři. Protože takových hráčů existují tisíce, po internetu koluje petice kvůli přidání podpory Intel u Pokémon Go. O tom, zda bude mít petice nějaký účinek a přesvědčí autory hry, můžeme nyní pouze polemizovat.

Nejde vám spustit Pokémon Go - intel

Nejde vám spustit Pokémon Go? Zjistili jste, zda máte telefon s Intel procesorem?

Pokémon Go – kam dál?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)