Nehody, radary, nejlevnější ceny benzínu, i to je MOTOMAIL

unnamed

Klasická situace běžného dne: ráno nestíháme, na poslední chvíli usedáme do auta, vyjíždíme na dálnici a po pár kilometrech nehoda. Jak to, že jsme neslyšeli zprávu v rádiu? Začínají se tvořit kolony a my už jistojistě víme, že do práce přijedeme pozdě – zvlášť nyní, když firma šetří a hodlá propouštět, ach jo.
Máme pro vás řešení, společnost Lagardère Active ČR představuje aplikaci MotoMail. Ta se chová podobně, jako každá sociální síť, je tak postavená na co největším množství uživatelů, kteří jednotlivě přidávají své postřehy z cest přímo do této aplikace. Jak MotoMail funguje a co všechno umožňuje?

Domovská stránka

Po spuštění aplikace je vhodné se zaregistrovat (aplikace však omezeně funguje i bez registrace). Následuje schválení podmínek, kde se zavazujete k dodržování dopravních předpisů a zásad bezpečné jízdy – kdykoliv budete chtít aplikaci spustit, zastavte na bezpečném místě. Úvodní obrazovka nás přivítá trošku strohými ikonami, které ve spojení s křiklavě zelenou barvou nešetří naše oči, ani displeje. Tmavší pozadí a větší font by aplikaci slušel více. V úvodu je k dispozici souhrn zpráv, ze kterých se dozvíte, co se právě na českých silnicích děje. Každý kdo o negativních událostech napíše, pomůže tak ostatním, kteří kolem případné nehody či jiného omezení pojedou.

Mapa

Dle GPS aplikace pozná, kde se právě nacházíte, ve vašem okolí tak začne během chvíle vyhledávat informace o aktuálních radarech, nehodách, či uzavírkách. Ve spodní části obrazovky máte k dispozici jednotlivé funkce, kterými můžete ostatním účastníkům provozu pomoci.

 

Nehody jsou na mapě zakresleny upozorňující dopravní značkou, pokud na ni kliknete, zobrazí se textový popis události.

Hustota provozu 1/5

Pod touto funkcí se skrývá stupnice od jedné do pěti. Pokud se pohybujete po D1 a stala se právě nehoda, kvůli které se tvoří kolony, neváhejte použít pětku.

Radar

Jednoduchá funkce oznamující přítomnost radaru. Můžete tak upozornit na měření rychlosti příslušníky policie, či na nově zřízený statický radar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahlásit policii

Jste svědkem nehody či vloupání do automobilu? Nahlaste tuto situaci Policii.

Nehoda

Zřejmě nejčastější jev na silnicích, projíždíte kolem nehody, která významně omezuje plynulost silničního provozu? Informujte o ní i ostatní uživatele.

Nahlásit piráta silnic

Velice zajímavá funkce, která umožňuje nahlásit kohokoliv, kdo hazarduje se životem svým, či ostatních. Jste svědkem nebezpečného jednání nezodpovědného řidiče? Zaparkoval někdo na parkovacím místě pro invalidy, aniž by měl platný průkaz včetně čitelného označení automobilu? Chová se jednoduše tak, jako kdyby mu celá silnice patřila? Nahlaste jeho RZ.

PHM

Poslední funkcí je možnost oznámení ceny pohonných hmot. Spolu s údaji z GPS se uživatelům zobrazí ceny benzínu či nafty z čerpací stanice, kde jste naposledy tankovali.

 

MotoMail také nabízí stručný žebříček nejaktivnějších řidičů, nejdůležitější součástí aplikace je také aktualizovaný seznam dopravních událostí z celé ČR.

 

Oficiální zpráva

Praha, 12. 1. 2012 –  Od dnešního dne mohou všichni, kdo rádi řídí a milují svět motorů sdílet svoji vášeň, ale hlavně aktuální dopravní informace v chytrých mobilních telefonech. Síť pro motoristy Motomail totiž připravila zásadní proměnu své aplikace pro telefony s operačním systémem iOS i Android.
„Lidé se v Motomailu vzájemně hodně infomali o dopravních omezeních, nehodách nebo stavu vozovky, a tak jsme od základů přeměnili naši mobilní aplikaci, tak aby lidé měli čerstvé zprávy z cest neustále po ruce,“ popsal Lubor Zoufal, ředitel divize digitálních médií společnosti Lagardère Active.
Nová aplikace tedy umožní komunikovat s ostatními motoristy, sledovat nebo podávat zprávy o situaci na dálnici, o nehodách, pirátech silnic nebo cenách pohonných hmot.
Lidé si také mohou vyměnovat zprávy a zkušenosti například s majiteli vozů se stejnou značkou nebo sdílet svoji GPS polohu s ostatními účastníky provozu.
Aplikace jsou zdarma ke stažení v AppStore a Android Marketu.
Motomail je další ze série mobilních aplikací, kterou vydává mediální dům Lagardère Active. Mezi uživateli už je například chytrá aplikace pro poslech hudby zdarma YouRadio,  úspěšná dětská hra Chrochtátko nebo mobilní přehrávače rádií Evropa 2, Frekvence 1 či pohádkového rádia Pigy.

Jak se Vám MotoMail líbí?

Motomail NEW!
Lagardere Active
Verze 2.0.1 (12. 1. 2012)
Velikost 954 kB
2.0+


Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Informace z dopravy pro Android: tudyNE

Recenze Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (17)