Pozor na necertifikované telefony: Google začíná blokovat své služby

android blokovani necertifikovane telefony

Společnost Google zpřísnila certifikační podmínky pro výrobce telefonů. Hlavně se změnily pro necertifikované telefony, které chtějí mít služby Google v balíčku GApps. Mezi ně patří například Obchod Google Play, Google účet apod. U necertifikovaných zařízení začne blokovat tyto služby.

Blokovat se budou nejen necertifikované telefony, ale také alternativní ROM

Už od minulého týdne někteří uživatelé hlásili, že se jím úvodní přihlášení do nového telefonu nepovedlo a vyskočila jím u přihlašování k Google službám hláška, že jejich telefon není certifikovaný Googlem.

necertifikovane telefony

 

Certifikace by neměla být problém u klasických značek s nějakou historií, problém však může nastat u neznámých čínských značek. Větší problém by však mohl nastat u alternativních ROM, jako je třeba hodně používaný LineageOS nebo CarbonROM. Nemělo by však jít o “konec” světa. Každopádně se trochu zkomplikuje instalace ROM.

Uživatelé budou moct požádat o výjimku. Ta se bude vázat na jednotlivé IMEI zařízení. Nicméně počet výjimek je omezen na číslo 100. Druhá komplikace je v tom, že po udělení výjimky, o ni můžete přijít obnovením továrních dat.

Pro výrobce neznámých telefonů by se nemělo jednat o velký problém. Certifikace totiž společnosti téměř nic nestojí, Google tímto krokem spíše sleduje to, aby společnosti nechrlily jeden levný telefon s Androidem za druhým. Zároveň ale může nové omezení sloužit uživatelům, kteří rovnou uvidí, že s levným Android zařízením si mohli pořídit nedůvěryhodný tablet nebo telefon.

Souhlasíte s tímto krokem společnosti Google?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)