Návod: (Ne)omezený přístup ke Google Play!

Google Play CR – knihy filmy casopisy hudba

Nedávno jsme vás v krátké zprávičce informovali, že známe způsob, kterým docílíme neomezeného přístupu nejenom ke Google Play. Nyní vám exkluzivně přinášíme podrobný návod jak na to! A je to tak jednoduché, že to zvládne snad každý.

Vše začíná u jednoduchého programu, který se jmenuje Hola Unblocker. Ten je dostupný jako rozšíření pro prohlížeč Chrome, dále jako samostatný program pro Windows a samozřejmě i pro systém Android (nutný root). Jako první si ukážeme, jak nainstalovat Hola Unblocker v prohlížeči Chrome.

Chrome

Postup je velmi jednoduchý – stačí kliknout na odkaz přiložený dále a přidat do prohlížeče add-on Hola Unblocker. Stahujte zde.

Po úspěšném přidání se vám objeví ikonka ve tvaru usmívajícího se ohníčku vedle řádku pro zadávání internetové adresy. Po kliknutí na ikonu se objeví rozšířené menu, kde Hola Unblocker zapneme tlačítkem On a následně přejdeme do nastavení přes tlačítko Settings.

Nastavení vypadá jako sada dlaždic různých zahraničních webových stránek. Po kliknutí na dlaždici stránky se aktivuje odblokování pro daný odkaz. My v tuto chvíli budeme potřebovat aktivovat Google Play, můžete si samozřejmě odblokovat i další, do této chvíle nepřístupné webové stránky.

Chrome – Music

Po zaškrtnutí odblokování přejdeme na adresu Google Music, která nám v tuto chvíli již bude plně přístupná a hned po načtení nám nabídne možnost měsíčního vyzkoušení zdarma. Tento postup by však byl moc jednoduchý. Pokud chcete zkusit měsíční neomezený přístup k databázi hudby, tak budete muset zadat číslo kreditní karty. Česká kreditní karta samozřejmě podporována není a použití této možnosti bude tedy již od začátku zašedlé – nepřípustné. I pro tento problém existuje řešení.

Místo výběru stávající české karty vybereme možnost přidání nové platební metody. Zde zadáme standardní údaje o svojí kreditní kartě, která je určena pro platbu přes internet. V položce ZIP (PSČ) nezadáme vlastní PSČ, ale vybereme jakékoliv PSČ z USA. Namátkou můžete vybrat například 10001, což je PSČ pro New York. Potvrdíme tlačítkem dále, tím se dostaneme do nové tabulky, kde je potřeba zadat adresu. Můžete s klidem v duši zadat svojí domácí adresu, PSČ opět zvolíme z New Yorku. Problém nastává u mobilního telefonu, který musí mít tvar čísla používaného v USA. Číslo můžeme získat ze stránek zde, přičemž není potřeba aktivovat žádný účet, pouze se podíváme do nabídky a namátkou vybereme jakékoliv číslo.

Po potvrzení se nám objeví Google Music s neomezeným přístupem k hudební databázi! První měsíc je zdarma, každý další je zpoplatněný částkou dle aktuálního ceníku. Pokud chcete pouze vyzkoušet měsíční trial verzi, tak je před první platbou potřeba v nastavení předplatné zrušit. Překvapivě v nabídce naleznete i mnoho českých interpretů!

Google Music Google Music 2 Google Music 3 Google Music 4

Chrome – Filmy, Časopisy, Knihy

Přes veškerou snahu se nám jiné sekce než muzika nepodařilo zprovoznit. Pokud budete chtít přistoupit k některé z těchto sekcí a budete zároveň přihlášeni k účtu, který je spojen s českou adresou a českou kreditní kartou, tak dostanete pouze chybovou hlášku. Pro zpřístupnění těchto sekcí je nejprve potřeba odhlásit se ze všech účtů. Po úspěšném odhlášení se nám otevře obchod Play v plné kráse a dokonce i plně v českém jazyce. V tuto chvíli si obchod bohužel můžete pouze prohlížet a tiše závidět to obrovské množství zboží, které je dostupné v ostatních zemích a ceny, za které se prodává.

Zkoušeli jsme dokonce založit zahraniční účet s českou kreditní kartou a zahraničním PSČ, bohužel naše pokusy dopadly neúspěšně. Pokud však někdo víte, jak na to, a máte nějaké to eso v rukávu, podělte se s námi v komentářích. I za cenu nemožnosti nákupu to rozhodně stojí za to, bohužel pouze v roli diváka. Nezbývá nic jiného než doufat, aby Google konečně spustil tyto služby i u nás.

Google Play 1 Google Play 2 Google Play 3 Google Play 4 Google Play 5 Google Play 6

Android

Pokud se při poslechu hudby nechcete omezovat pouze na svůj počítač a chtěli byste k neomezené databázi hudby přistupovat i z vašeho mobilního zařízení, tak nezoufejte. Máme pro vás řešení. Po aktivaci Google Music přes váš počítač již na svém telefonu nepotřebujete dělat prakticky nic. Stačí pouze stáhnout aplikaci Google Music z obchodu Play a skrze ni budete mít automaticky přístup k neomezené databázi. Veškerou muziku si tedy můžete pouštět na cestách přes mobilní data.

Pro Android verzi Hola Unblockeru bohužel není možné odblokovat obchod Play. V nabídce jsou však stále stránky Netflix, Spotify, Facebook a mnoho dalších.

Pokud chcete aktivovat i mobilní verzi Hola Unblockeru, zde najdete krátký návod jak na to.

Začneme s tím, že provedeme root našeho zařízení. Toto je bohužel nutný krok, bez něj program fungovat nebude. Po úspěšném rootu stáhneme aplikaci přes Obchod Play. Po zapnutí se nám nabídne nastartování služby. Po úspěšném zapnutí poklepeme na ikonu Unblock, která nám nabídne obdobnou podobu dlaždicového nastavení zahraničních webových služeb. Po výběru uložíme a můžeme například sledovat neomezeně filmy na portálu Netflix a mnoho dalších.

Google Play Music
Google Inc.
Verze 5.0.1052J.707098 (13. června. 2013)
Velikost 7,6 MB
2.2+


Zdarma

 

Hola Accelerator & Unblocker
Hola
Verze Liší se dle zařízení (28. června. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

 

Upozornění: 30. červen je poslední den, kdy lze předplatné po uplynutí trial verze získat za cenu $7.99. Pokud chcete s předplatným pokračovat a trial verzi si zařídíte až po tomto datu, budete platit $9.99 měsíčně! Tedy o celé 2 dolary více! Nepromeškejte tuto příležitost, pokud se vám služba líbí!
Redakce Svět Androida vám přeje alespoň jeden měsíc ničím nerušeného hudebního poslechu!

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (23)