Navigace Nokia HERE dostala další aktualizaci. Jaké novinky přináší?

nokia_here_ico1

Nokia včera oznámila uvolnění aktualizace své mapové aplikace HERE pro platformy Android a Windows Phone. Update přináší podporu navigování pro nové regiony a vylepšení navigace v těch, kde již tato funkce byla dostupná. Uživatelé se dále mohou těšit na lepší mapové pokrytí a další drobná vylepšení.

Aktualizace má být k dispozici všude, kde byly upraveny podklady – tedy například přidány nové či upraveny stávající cesty. Aplikace bude informovat o dostupnosti aktualizace oznámením, případně stačí v nabídce Stáhnout mapy klepnout na tlačítko Aktualizovat. Můžeme potvrdit dostupnost updatu pro Českou republiku.

Nové země s možností navigace

Nově je možné používat navigaci v zemích, jako jsou Kypr, Mayotte a Zimbabwe. Kromě toho došlo k významnému zlepšení map pro Komory, Džibutsko, Eritrea, Fidži, Gambii, Libérii, Madagaskar, Sierru Leone a Somálsko.

Co si má uživatel představit pod obratem “významné zlepšení”? Stačí pohlédnout na nejnovější mapy části Fidži s názvy ulic a dalšími informacemi.

Část Fidži s názvy ulic a dalšími informacemi Část Fidži s názvy ulic a dalšími informacemi

Vnitrozemské vodní toky a plochy

Vývojáři soustavně pracují na zakomponování fyzikálních vlastností a v této aktualizaci věnovali zvláštní pozornost vnitrozemním vodám – rybníkům, jezerům a řekám. V mapách přibyly především malé vodní plochy, pracovalo se také na vylepšení zobrazení řek, jejichž šířka se může lišit s ohledem na aktuální roční období. Na následujícím obrázku můžete vidět příklad z německého venkova, kde je nyní v mapách více malých rybníků.

Německý venkov, kde je nyní v mapách více malých rybníků Německý venkov, kde je nyní v mapách více malých rybníků

Veřejná doprava

V poslední aktualizaci map byl vylepšen způsob zobrazení linek veřejné dopravy v Chicagu, aby lépe odpovídaly realitě z hlediska zeměpisných poloh. Aktualizovány byly také trasy metra, vlaků a tramvajových linek ve městech Kaohsiung, Taipei, Curitiba, Rio de Janeiro, São Paulo a Singapur. Na dalších obrázcích lze vidět nově provedené informace o veřejné dopravě v Singapuru.

Jak aktualizovat Nokia HERE?

Pokud vaše aplikace nezobrazuje po spuštění dostupnost aktualizací, zkuste to znovu za několik dní. Na Androidu je tato informace zobrazena skrze oznámení, pak stačí postupovat podle pokynů pro aktualizaci stažené mapy.

Klepnutím na oznámení otevřete aplikaci HERE. Potom tlačítkem Aktualizace v dolní části obrazovky zahájíte update.

Oznámení o dostupné aktualizaci Oznámení o dostupné aktualizaci

Aktualizace stáhne potřebná data a po dokončení zobrazí informační dialog.

Probíhající a dokončená aktualizace Probíhající a dokončená aktualizace

Aby se změny projevily, je nutné program HERE ukončit a znovu spustit.

Aplikaci jsme v říjnu loňského roku podrobili redakčnímu testu, s jehož výsledky se můžete seznámit ve článku Navigace Nokia HERE (beta) v praktickém testu. Od té doby ji příležitostně používáme, přičemž můžeme konstatovat poměrně vysokou míru spokojenosti. Proti mnoha konkurentům vynikají především fungováním bez nutnosti připojení k Internetu, kvalitními mapovými podklady a nulovou cenou.

Mapy Nokia HERE si dosud stáhl více než milion uživatelů a jejich průměrná známka v Obchodě Play je 4,4 z 5,0 možných. 38 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

[appbox googleplay com.here.app.maps]

Zdroje: Android Central, HERE, The Next Web.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)