Aplikace Navbar Weather přináší předpověď počasí do navigační lišty

navbar weather pocasi v navigacni liste

Chcete mít vždy po ruce předpověď počasí, a to v téměř jakékoliv situaci? Aplikace Navbar Weather to dokáže hodně elegantně. Můžete si s ní totiž zobrazit počasí v navigační liště, kde se nachází ovládací tlačítka Androidu. Pojďme si aplikaci blíže představit.

Navbar Weather vměstná počasí do navigační lišty

Mnoho aplikací určených k předpovědi počasí nabízí většinou widgety na domovskou obrazovku, anebo možnost zobrazit si informace v počasí v notifikační liště. Novinka Navbar Weather na to jde úplně jinak. Využívá navigační lištu, která tak obdrží novou funkci kromě samotného ovládání systému Android.

navbar weather aplikace

Nejedná se stále ještě o finální verzi, můžou se na ni vyskytovat chyby. Během krátkého testování jsme ale na nic zásadního nenarazili a vše nám fungovalo velmi dobře. Dobrou zprávou je to, že k fungování není potřeba nic složitě nastavovat nebo mít root práva. Vyžadován je minimálně Android 6.0 Marshmallow a samozřejmě také to, abyste měli v telefonu navigační lištu. Pokud například používáte telefon s hardwarovými nebo kapacitními tlačítky, tak vám aplikace bude fungovat jen v tom případě, pokud výrobce nabízí možnost navigační lišty na displeji. Důležité je také dodat, že to nemá žádný vliv na fungování navigační lišty. Tlačítka fungují stále stejně, jen v některých grafech můžou být hůř viditelná.

Při prvním spuštění musíte nejprve povolit aplikaci přístup k poloze zařízení a následně klepnete v pravém dolním rohu na zapínací tlačítko. A to je vše. Po malé chvíli se vám zobrazí graf s teplotou na navigační liště. Tímto krokem to ale teprve začíná. Dalším krokem je návštěva položky nastavení v pravém horním rohu, kde si předpověď počasí nastavíte podle vašich představ.

V první položce si nastavíte to, jestli chcete mít nová data každé tři hodiny. Druhá položka slouží k omezení předpovědi. V základu se ukazuje předpověď na pět dnů. V této nabídce se dá omezit na 24 nebo 48 hodin. Třetí položka nabízí výběr vzhledu, buď klasický graf nebo pomocí pruhů.

Navbar Weather dokáže zobrazit poměrně dost dat

Na to, jak málo místa je v navigační liště, dokáže aplikace Navbar Weather zobrazit poměrně hodně dat. Vybrat si můžete z teploty, tlaku, vlhkosti vzduchu, oblačnosti, rychlosti větru a předpovědi pršení. Každou z těchto položek si můžete zapnout nebo vypnout. Následně v hlavním menu aplikace si můžete vybrat kterou informaci chcete vidět, případně si můžete vybrat, že se budou každých 15 vteřin měnit. Nechybí ani možnost vybrat si v jakých jednotkách se budou data ukazovat. Zároveň si můžete změnit i velikost fontu.

Alespoň pro nás je ale nejlepší funkcí položka Image Forecast. Při její aktivaci se vypnou výše zmíněné grafy a pokročilé předpovědi, které nemusí být pro každého srozumitelné. Místo toho se objeví jednoduchý obrázek s textem, kde hned vidíte, jaké bude počasí. Jednou za cca 20 vteřin se posune předpověď o 3 hodiny. Uvidíte tak například předpověď počasí za 6 nebo 12 hodin. Na pravé straně navigační lišty se pak zobrazuje čas východu a západu slunce ve vaší oblasti.

[appbox googleplay pl.smartfan.navbarweather]

Jak se vám líbí tohle využití místa v navigační liště? Vyzkoušíte aplikaci Navbar Weather?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)