Nástupce Nexusu 7 nejspíše nepřijde s Tegrou, ale s řešením od Qualcommu

062712-NEXUS-TABLET-004edit

Letošní Google I/O se blíží a my s napětím očekáváme, jaké novinky společnost Google představí. Odhaduje se, že veleúspěšný model Nexus 7 dostane v květnu svého nástupce. Současný Nexus 7 je poháněn řešením od společnost Nvidia, čtyřjádrovým procesorem Tegra 3. To by se podle analytika Michaela McConnela mělo změnit a společnost Google nejspíše sáhne po konkurenčním řešení od společnost Qualcomm. Mezi hlavními důvody jsou prý nižší cena, které by snížila i výslednou částku za tablet, a skutečnost, že řešení od Qualcommu jsou SoC a obsahují tedy i 3G/4G modem, což společnosti Google (tedy spíše té, která pro Google zařízení vyrobí) usnadní práci a bude možné na trh snadněji dodat tablet s 3G modulem.

nexus7_720w

Příliš informací se o novém Nexusu neví, ale jisté by mělo být, že přijde s novou verzí systému Android. Bude to již 5. verze s označením Key Lime Pie? Na to si budeme muset počkat do poloviny května, kdy se ve slunném San Francisku uskuteční Google I/O 2013, kde autor systému Android každoročně představuje své novinky.

zdroj: androidguys.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (9)