Aplikace Hudba Google Play chystá nastavení kvality zvuku podle připojení

hudba-nastaveni-kvality-zvuku_ico

Počátkem tohoto týdne přišla aktualizace aplikace Hudba Google Play na verzi s číslem 7. V uživatelském rozhraní nebyly nalezeny žádné viditelné změny, nicméně novinky se tradičně skrývají pod pokličkou. Rozborka zdrojových kódů odhalila například možnost nastavení kvality zvuku podle typu připojení. Další připravovanou novinkou je automatické přehrávání hudby hned po spuštění aplikace.

Nastavení kvality zvuku podle typu připojení

Asi nemusíme sáhodlouze vysvětlovat, že rychlost datových přenosů závisí na mnoha faktorech. Zatímco v určitých místech si můžete užívat vysokorychlostní Wi-Fi či LTE, v menších obcích ještě pořád můžete narazit na pomalé EDGE. Chatrná síťová připojení a datové limity jsou zhoubou streamování hudby, což Hudba Google Play hodlá řešit možností nastavit kvalitu zvuku na základě situace.

V současné době je možné nastavit kvalitu hudebního streamu jen při připojení přes mobilní síť. Ve zdrojových kódech byly ale objeveny dvě další možnosti nastavení kvality zvuku: pro streamování hudby přes Wi-Fi připojení a stahování pro offline poslech. Uživatel tak bude moci ovlivnit datové přenosy, ve druhém případě pak i obsazený prostor v úložišti.

Nastavení kvality zvuku v současné verzi Nastavení kvality zvuku v současné verzi

Během přehrávání může aplikace Hudba Google Play měnit kvalitu na základě stavu sítě, ale uživatel dostane novou možnost “vždy vysoká kvalita”, i kdyby to mělo znamenat nutnost ukládání do vyrovnávací paměti během přehrávání.

Automatické přehrávání při spuštění

Další položka, která se dříve nebo později může objevit v nastavení, udělá radost posluchačům, kteří neradi čekají. Jde automatické přehrávání při spuštění aplikace Hudba Google Play. Konkrétně byly ve zdrojových kódech odhaleny řetězce “Autoplay” (“automatické přehrávání”) a “Automatically start music when you open the app” (“Automaticky spustit hudbu při otevření aplikace”).

Předpokládáme, že cílovou skupinou zde budou uživatelé, kteří chtějí poslouchat muziku bez nuznosti jakékoli nadbytečné interakce. Praktické využití vidíme například při automatizaci přes NFC štítek, kdy třeba po umístění telefonu do držáku v autě bude spuštěna aplikace, která začne hned přehrávat hudbu.

[appbox googleplay com.google.android.music]

Co říkáte na připravované novinky v aplikaci Hudba Google Play? Využijete některou z nich? Nebo vidíte jiná místa, na která by se vyhledávací gigant měl zaměřit?

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)