Naši operátoři #2: Tarif O2 Spolu a rychlost internetu v březnu

O2 spolu

Minulý týden byl u našich operátorů o hodně klidnější. Nikdo se nechlubil firemními tarify a i situace na sociálních sítí operátora T-Mobile se uklidnila. Hlavní slovo mělo minulý týden hlavně O2, které představilo nové tarify O2 Spolu.

O2 Spolu nabídne volání, sms, data i digitální TV v jednom balíčku

Od dnešního dne začíná O2 nabízet nový tarif nazvaný O2 Spolu. Účelem je spojit služby do jednoho balíčku a přinést tak ušetření. Základní verze balíčku nabízí za cenu 1999 korun tři SIM karty s neomezeným voláním, SMS a 3 GB mobilních dat pro každého člena a také digitální televizi O2 TV M na doma a v dalších čtyřech mobilních zařízeních. Existuje také možnost přikoupení 5 GB dat za 100 korun navíc.

“V pilotním provozu o ni byl obrovský zájem, proto jsme se rozhodli ji nabídnout všem. Při vytváření balíčků jsme kladli důraz především na flexibilitu,” popisuje Tomáš Budník, generální ředitel O2.

Den po představení nového tarifu, se O2 zaměřilo také na svou digitální televizi. Do nabídky byly zařazeny HD verze kanálů Nova 2, Nova Gold, Barrandov, Dorcel a 213. Dále přibyly dva nové sportovní programy, jeden se jmenuje 213 a zaměřuje se převážně na živé sportovní přenosy. Druhým novým programem je Sport5. Programy nahradí kanály Arena Sport 1 a 2, které vykazovaly nízkou sledovanost.

Vodafone představil svou květnovou nabídku

Jelikož byl minulý týden poslední v měsíci, rozeslal Vodafone svou novou cenovou nabídku. V té je hlavním tahákem vlajkový model LG G6, který operátor nabízí o 3 800 Kč méně, než je standardní cena. Dále to nabídky přibyl telefon Huawei P10 Lite za cenu 8 977 Kč anebo tlačítková Nokia 150 za 999 Kč.

LG G6-obsah-baleni

Který operátor má nejrychlejší LTE?

Minulý týden již také vyšla tisková zpráva společnosti ADSL.cz, která se zaměřuje na mobilní internet na našem území. Nejzajímavější jsou informace u rychlosti internetu v minulém měsíci. Nejlépe je na tom s LTE Vodafone, který má průměrnou rychlost 37,89 Mb/s, tím si oproti minulému měsíci polepšil o 6 procent. Na druhém místě se drží O2, které má rychlost 34,64 Mb/s, a to i když oproti minulému měsíci si pohoršila o 3 procenta. Na třetím místě pak zůstává T-Mobile, který má průměrnou rychlost LTE 30,51 Mb/s. Mírně si oproti únoru polepšil, přesněji o jedno procento.

DSL_CLANKY_MBB

Zajímavá je také informace o rychlosti 3G sítí, všichni operátoři oproti minulému měsíci zrychlili o zhruba 10%. Nejlépe je na tom T-Mobile s 9,79 Mb/s, na druhém místě je O2 s 8,08 Mb/s a třetí je Vodafone s průměrnou rychlostí 7,37 Mb/s.

T-Mobile Chytré Auto je dobrý nápad

U posledního operátora T-Mobile bylo ticho po pěšině. Poté, co je bombardovali lidé kvůli firemním tarifům, se pravděpodobně rozhodli, že s vydáváním novinek chvíli počkají, než se situace trochu uklidní. Nicméně alespoň my na webu jsme se tomuto operátorovi věnovali více. Připravili jsme si totiž recenzi na jejich projekt Chytré auto, pomocí kterého si můžete z vašeho auta udělat chytrý automobil.

T-Mobile-chytre-auto-konstrukce-1

Co říkáte na tarif O2 Spolu? Vyplatí se spojovat služby do jednoho balíčku?

Zdroje: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)