Nadstavba MIUI 10 oficiálně: Nové ovládání, AI a vylepšené fotografie

miui 10 nadstavba xiaomi

Nadstavba MIUI 10 se oficiálně oznámila. Xiaomi přichystalo hned několik novinek, týkají se například zjednodušeného ovládání nebo umělé inteligence. Právě na AI se nejen Xiaomi upírá. Aktualizace na MIUI 10 bude dostupná na velké množství Xiaomi telefonů. Pojďme se podívat na novinky blíže.

Nadstavba MIUI 10 se přibližuje Androidu P a Pixel telefonům

Společnost Xiaomi při představení nadstavby MIUI 10 uvádí, že přichází s nejlepším zážitkem u mobilů s minimálními rámečky. Předělalo se multitasking menu, kdy se poslední aplikace zobrazují vertikálně. Využívají se tak moderního poměru stran displeje. Podobně to bude mít i Android P. Když podržíte prst na aplikaci v multitasking menu, tak se objeví možnosti rychlého zavření či zamknutí aplikace. Zároveň se přidají další gesta, o kterých se dozvíme více později. Celkově má být ovládání nyní jednodušší a lépe přizpůsobeno užším displejům, které jsou v posledních letech trendy.

xiaomi miui 10 nadstavba

 

Další zajímavou novinkou je podpora fotografií s rozmazaným pozadím. To není nic speciálního, ale Xiaomi to dokáže pouze s jedním fotoaparátem. Zařadí se tak po bok Google Pixel telefonů. Obzvlášť na starších Xiaomi telefonech může jít o vítanou funkci. Pomáhá tomu i umělá inteligence, která se ale již nebude starat pouze o fotografie.

Díky AI bude nadstavba MIUI 10 ještě rychlejší

Pod oficiálně obrázkem k oznámení nadstavby MIUI 10 je i krátký text, v něm je uvedeno “Jsem MIUI 10, budu rychlejší než blesk”. To je hodně zajímavé, protože předchozí verze MIUI 9 prošla velkou optimalizací a zrychlením a jak ukázal i test Xiaomi Mi Mix 2 nebo recenze Mi Mix 2S, tak už nyní patří k těm nejrychlejším nadstavbám.

Introducing MIUI 10 (Chinese Version)

Introducing MIUI 10 (Chinese Version)

Ovládání telefonu bude ulehčovat a urychlovat umělá inteligence. Podobně jako to má Huawei u nadstavby EMUI. AI u Xiaomi telefonů se bude postupně učit a podle toho, co děláte, dokáže poznat, co máte v plánu a lépe tak rozdělí výkon. Výsledkem má být minimální načítaní aplikací.

 

V neposlední řadě se dostalo na ovládání chytré domácnosti, kdy přímo v systému půjdou ovládat chytré produkty. V čínské verzi nadstavby přichází také speciální režim pro řízení, kdy půjde telefon ovládat pouze hlasem. Další novinky se budou odhalovat postupně.

Jak se vám líbí první novinky v MIUI 10?

Zdroje: gsmarena.com, androidaurhority.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)