Nabíjení přes NFC z druhého telefonu? Sony si patentovalo zajímavou technologii

Nabíjení přes NFC

Určitě jste si někdy pomysleli, proč stejně jako přenos dat mezi telefony, nejde nabíjet i baterie. Zatím tuto funkci v telefonech nemáme, ale již se možná brzy dočkáme. Sony si totiž patentovalo nabíjení přes NFC.

Nahradí nabíjení přes NFC powerbanky?

Patent byl zveřejněn minulý týden a ukazuje způsob bezdrátového nabíjení a přenosu dat mezi dvěma zařízeními. Nemusí se vůbec jednat o telefon. Přenášet by mělo jít například z počítače, televize, pračky nebo mikrovlnky.

Bude se jednat o anténní systém, který se bude skládat ze dvou antén. Jedna se bude používat pro přenos dat, druhá pro přenos elektřiny. Díky tomu se bude dobíjet baterie. Vyhledávání zařízení, které tuto technologii používají, půjde údajně velmi podobně jako když vyhledáváme Wi-Fi hotspot. Pokud zařízení bude umět přenášet elektrickou energii i data, tak se bude dát vybrat, co zrovna chcete přenést.

Jedná se ale stále zatím jen o patent, takže je možné, že v reálném použití tuto technologii nikdy neuvidíme. Nicméně jedná se o dobrou představu, kdy v budoucnu může nabíjení probíhat pouhým položením telefonu na nějaké zařízení, kterých máme kolem nespočet.

Co říkáte na tento patent od Sony?

Zdroj: whatafuture.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)