Na český trh míří levný 7“ tablet Joyplus M78

M78_5

Současný trh s androidími tablety je přesycen spoustou modelů, ať už se jedná o přístroje z nejlevnějšího segmentu, nebo o zařízení, která se cenou vyrovnají stolním počítačům a notebookům. Firma UMAX uvádí na našem trhu zajímavý sedmipalcový tablet Joyplus M78 s kapacitním displejem, který zaujme především systémem Android 4 Ice Cream Sandwich a velice příznivou cenou. Ta by neměla přesáhnout hranici 3 000 Kč. O běh systému se pak postará jednojádrový procesor ARM Cortex A8 na frekvenci 1,2 GHz doplněný 512MB RAM pamětí a grafickým akcelerátorem Mali na 400 MHz. Uživatel může svěřit svá data internímu úložišti s kapacitou 4 GB, které však lze rozšířit pomocí slotu pro MicroSD karty. Přístroj drží při životě akumulátor s kapacitou 3000 mAh a výrobce slibuje více než 5hodinovou výdrž při běžném používání.

Na těle tabletu jsou umístěny také dvě kamery (0,3 MPx přední a 2 MPx zadní), špatně na tom není tablet ani s konektivitou. Kromě dnes již standardní bezdrátové technologie Wi-Fi b/g/n disponuje přístroj také miniUSB portem, výstupem pro sluchátka (3,5 jack), DV vstupem, čtečkou paměťových karet microSD (SD/SDHC) a nakonec také HDMI portem s podporou rozlišení až 1080p (1920×1080 pixelů). Narozdíl od některých čínských levných modelů zde nechybí podpora oficiálního Google Play Store pro stahování aplikací.

Za cenu 3 000 Kč se tak jedná skutečně o zajímavý model.

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)