Přehrávač MX Player odstraňuje podporu kodeků AC3 a MLP

mx_player

Aktualizace jednoho z nejlepších přehrávačů videa pro Android MX Player na verzi 1.7.33 neudělala mnoha uživatelům radost – u některých filmů totiž aplikace přestala přehrávat zvuk. Ze seznamu posledních provedených změn vyplynulo, že nová verze aplikace odstraňuje podporu pro dva zvukové kodeky: AC3 a MLP. Údajně se jedná o reakci na licenční spory, což znamená, že MX Player již nebude dodáván s integrovanou podporou pro přehrávání těchto formátů. Nicméně existuje vcelku jednoduché řešení, jak ztracenou podporu opět získat, byť je to trošku komplikovanější než dříve.

Obnovení funkce je jednoduché – stačí stáhnout kodek a odkázat na správný soubor z MX Playeru. Postup a odkazy ke stažení najdete v příslušném vlákně diskuzního fóra XDA Developers. K dispozici je několik variant kodeků, takže je nutné vybrat tu správnou podle architektury procesoru vašeho zařízení, případně lze stáhnout větší balíček “vše v jednom”.

Soubor poté nahrajte do interní paměti zařízení, spusťte MX Player a v nastavení v sekci Dekodér-Přídavný kodek vyberte příslušný kodek. Po restartu aplikace by již měla být podpora AC3 a MLP funkční.

Nastavení aplikace MX Player Nastavení aplikace MX Player

Nastavení aplikace MX Player Nastavení aplikace MX Player

Ačkoli fungování aplikace již není tak pohodlné, jako předtím, kdy jednoduše stačilo stáhnout program z Obchodu Play, není v konečném důsledku příliš velký problém dát vše do pořádku. Jen doufejme, že se jedná o poměrně ojedinělý incident a další autoři přehrávačů nebudou muset dělat podobné kompromisy.

Zdroj: Android Police, XDA Developers.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (26)