MWC 2011: Levný tablet s větrajícím Androidem a GPS

No Image-06

O levných androidích tabletech příliš často nepíšeme, důvodem je samozřejmě jejich často rozpačitá použitelnost (nicméně i tento trh aktuálně zmapujeme chystanou recenzí mivvy MIDroid A2, na které už pilně pracuje kolega Karel Kilián ;)). Druhým důvodem je pak to, že se tyto tablety podobají jako vejce vejci, většinou se jedná o více či méně zdařilou imitaci vzhledu iPadu v plastovém podání, a nemá smysl popisovat totéž stále dokola. Kousek, který si teď ukážeme, ale z této řady mírně vybočuje nejen svým vzhledem.

Hardwarově se sice jedná zase o generický čínský tablet, který si můžete koupit přímo z dovozu (např. zde, na stránce jsou také další fotografie a technické specifikace), nebo který najdete pod značkou dalších výrobců, kteří jej dovážejí a brandují, ale vzhled je poměrně příjemný. Nehraje si na imitaci iPadu, ovládací tlačítka jsou docela vkusná, a úplně originální je řešení zadního krytu. Ten obsahuje průduchy pro odvod teplého vzduchu ze zařízení a tyto průduchy jsou vyřezány ve tvaru figurky Android. Řešení je tak nejen elegantní, ale také vysoce funkční. (K zařízení navíc existuje také jednoduchý stojánek, aby bylo prohlížení fotografií a videí pohodlnější).

Proti většině tabletů této kategorie navíc obsahuje také GPS čip. Na výstavě MWC pak tento kousek vystavovala pod svou značkou společnost Marvell, kde také redaktor Rob Jackson natočil následující hands-on video:

Robot Speaker Grill Rocked On Ruggedized Rubber Marvell Android Tablet

Robot Speaker Grill Rocked On Ruggedized Rubber Marvell Android Tablet

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

be_on_road_ico

BE-ON-ROAD: podrobný test české navigace

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
29 min. uložit na později
banner-sygic-mapa-summer-v02

Sygic Aura pro Android: Schopný navigátor

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
14 min. uložit na později

Komentáře (0)