MWC 2011: Co představí LG?

lg nahledovy

Plány většiny výrobců mobilních telefonů a tabletů pro nadcházející Mobile World Congress jsou víceméně známy, přesto se může hodit udělat si den před začátkem akce přehledný souhrn.

LG je na své nové produkty náležitě hrdé a zjevně nemá v úmyslu sejít z nastoupené cesty. Potvrzuje to i firemní tisková zpráva, v níž prezident a generální ředitel společnosti LG Electronics Mobile Communications Company Jong-Seok Park říká: “Jsem přesvědčen, že tento rok se LG stane vedoucí značkou příští generace smartphonů a tabletů,… …To, co vidíte dnes zde, je teprve začátek – budeme pokračovat v inovacích s produkty, které řeší potřeby zákazníků…”. Ze zprávy také vyplývá, že novými vlajkovými loděmi tohoto roku budou LG Optimus 3D a LG Optimus Pad.

LG Optimus 3D

Začneme číslicí dva: LG Optimus 3D má dvoujádrový procesor a technologii práce s paměti dual-channel. Vybaven 1GHz OMAP4 procesorem tento telefon, dle tiskové zprávy, podává dvakrát vyšší grafický výkon ve srovnání s nejbližším konkurentem.

Pokračovat budeme trojkou, kterou má telefon i v názvu: je to první plně vybavený 3D telefon, nabízející nahrávání, prohlížení a sdílení 3D obsahu. Je vybaven dvěma čočkami fotoaparátu, které umožňují uživateli pořizovat video ve 3D, jež mohou následně sledovat na 4,3palcovém WVGA displeji bez speciálních brýlí. Připojení přes rozhraní HDMI (High Definition Multimedia Interface) a DLNA (Digital Living Network Alliance) dovoluje přenést zaznamenaný obsah na jiná zařízení.

LG Optimus Pad

Tablet s 8,9palcovým displejem, nabízejícím rozlišení 1280 x 768 px (WXGA) a poměr stran 15:9, by měl zvládnout například dekódování a přehrávání videa HD 1080p. Novinka přichází s nejnovějším operačním systémem Android ve verzi 3.0 Honeycomb, tedy platformou určenou pro tablety s optimalizovaným a intuitivním uživatelským rozhraním. Tablet LG pohání 1GHz dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2, nabízející solidní výkon i řízení spotřeby.

Kromě toho LG Optimus Pad nabídne 3D kameru pro zachycení prostorového obrazu, který je pak možné přehrát na HD 3D televizi, nebo sdílet na Internetu prostřednictvím služby YouTube 3D.

LG Optimus 2X

Prvním chytrým telefonem se dvoujádrovým procesorem byl LG Optimus 2X, vyvinutý ve spolupráci s firmou NVIDIA. Čip Tegra 2 běží na frekvencí 1GHz a může se pochlubit nízkou spotřebou a vysokým výkonem pro přehrávání multimédií. LG Optimus 2X zvládne přehrávat a nahrávat 1080p HD video a multimediální zaměření potvrzuje i funkce zrcadlení přes HDMI, která dovoluje rozšíření obrazu na externí obrazovku v plné HD kvalitě. LG Optimus 2X můžete také připojit bezdrátově k DLNA-kompatibilnímu digitálnímu zařízení. Telefon tak lze použít například jako herní konzoli, čemuž napomohou senzory akcelerometru a gyroskopu.

LG Optimus Black

LG Optimus Black je jedním z nejtenčích a nejlehčích telefonů s Androidem. Po svém uvedení na veletrhu CES se stal hitem a zaznamenal více než dva miliony předobjednávek ve dvaceti zemích. Vedle neuvěřitelně štíhlého těla nabízí LG Optimus Black 4palcový displej NOVA s údajně optimálním jasem a čitelností za jakýchkoli světelných podmínek. Křišťálově jasný displej také slibuje snížení spotřeby energie o 50% ve srovnání s běžnými LCD. Kromě toho LG Optimus Black obsahuje kolekci funkcí, jejichž cílem je zlepšení uživatelského komfortu, jako jsou uživatelská gesta, Wi-Fi Direct a 2MPx přední fotoaparát.

Zdroj: Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (4)