Multibanking už je i v Česku: Jedna aplikace pro více bank

moneta smart banking multibanking

Moneta Money Bank oznámila zajímavou funkcí do své bankovní aplikace. Mobilní bankovnictví Smart Banka umožňuje využít multibanking. To znamená, že v aplikaci uvidí zůstatek na účtu i u vybraných konkurenčních bank.

Moneta Money Bank u nás rozšiřuje multibanking

Nejnovější verze aplikace Smart Bank od Moneta přináší zajímavou funkci. Ptáte se, co je multibanking? Ve zkratce možnost zobrazit si zůstatek na účtu i u konkurenčních bank. Přesněji jsou to účty vedené u AirBank, České spořitelny nebo ČSOB. Hlavní výhodou multibankingu je pohodlí uživatelů.

„Zatímco dříve se musel klient pro zjištění zůstatku na svých běžných účtech v jiných bankách přihlašovat do každého internetového nebo mobilního bankovnictví zvlášť, nyní mu stačí jedno přihlášení ve Smart Bance, a to pomocí otisku prstu, skenu obličeje nebo zadání PIN,“ vysvětlil Jakub Komenda, který v bance vede digitální laboratoř pro agilní vývoj aplikace Smart Banka.

Prozatím je tato novinka dostupná pro majitele Android zařízení, později se dostane na Apple produkty s iOS. Vedle toho si v nové verzi aplikace můžete rovnou sjednat kreditní kartu a hned na další den jde již platit s Google Pay. Dále třeba možnost nastavit si push notifikace na příchozí či odchozí platby. Tato vylepšení a novinky jsou v souladu se strategickou ambicí banky stát se digitálním lídrem na českém bankovním trhu.

[appbox googleplay cz.moneta.smartbanka]

Chtěli byste, aby se multibanking rozšířil i na další banky?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)