První zcela ohebný smartphone už tento rok? Díky startupu Moxi

moxi ohebný smartphone

Ohebné displeje a telefony jsou v kurzu. Pracuje na nich jak Samsung, tak LG i další poněkud méně slyšitelné společnosti. Ačkoli se výroba samotných displejů posunula, stále čekáme na skutečný a použitelný telefon, který budeme moci smotat pohodlně do ruličky. A vypadá to, že se díky čínskému startupu Moxi dočkáme už do konce roku.

Čínský startup Moxi chce představit ohebný smartphone koncem roku

Startup s prvním funkčním ohebným smartphonem vypadá sice nadějně, rozhodně se však nebude jednat o rolovací verzi Samsungu S7. Ohebná technologie se prozatím neobejde bez velkých obětí, přesto je to krok zajímavým směrem. První verze ohebného telefonu Moxi bude mít pouze černobílý e-ink displej.

-1x-1-2

A důvodů je hned několik – výkonný viceprezident společnosti rozhodnutí odůvodnil jednodušší výrobou a menší spotřebou baterie. Zároveň však dodal, že se jedná pouze o první model Moxi a do budoucna by černobílou technologii vyměnil za barevnou – a to nejlépe do roku 2018.

Hodinkový hybrid?

Koncept je postaven na hybridu mezi smartphonem a hodinkami, kdy při srolování lze zařízení nosit na zápěstí a jindy zase používat jako telefon. Komponenty jako baterie, procesor a operační paměť jsou umístěny okolo displeje – společnost se s parametry prozatím nepochlubila. Do konce roku společnost plánuje vyrobit 100 tisíc kusů, které bude následovat vývoj verze s barevným displejem. Cena se bude pohybovat okolo 18 tisíc korun.

 

Ačkoli se prozatím zdá řešení polovičaté s mnoha kompromisy, každý krok kupředu pomáhá urychlit další vývoj a posouvat možnosti současné technologie.

Zajímá vás budoucnost ohebných telefonů?

Zdroj: bloomberg.com

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)