MWC 2011: Motorola XOOM přijde do Evropy ve 2. čtvrtletí

motorola-xoom-1294340946-802

Společnost Motorola Mobility dnes ráno oznámila, že její tablet Motorola XOOM bude dostupný v Evropě na začátku druhého čtvrtletí tohoto roku. Na rozdíl od verze určené pro americký trh nabídne připojení jen přes 3G a WiFi a pochopitelně neponese značku mobilního operátora Verizon. S výjimkou absence podpory 4G sítí tedy půjde o zařízení stejné specifikace, jaké bude dostupné v zámoří. Stejně tak bude v Evropě dostupná i varianta pouze s WiFi konektivitou. Zatím nepadlo ani slovo o ceně, za kterou se XOOM bude v Evropě prodávat (v USA se objevila nepotvrzená a těžko uvěřitelná cena 1 199 USD).

Na tabletu poběží operační systém Android ve verzi 3.0 Honeycomb. XOOM bude disponovat dvěma kamerami (na zadní straně 5Mpx schopná natáčet video HD 720p, přední 2Mpx snímající ve VGA rozlišení), dvoujádrovým procesorem na frekvenci 1 GHz, širokoúhlým HD displejem s úhlopříčkou 10,1 palce a rozlišením 1280 x 800 px. Z další výbavy zmiňme HDMI port, gyroskop, barometr, elektronický kompas, akcelerometr a senzor okolního osvětlení.

Motorola XOOM vydrží přehrávat video až 10 hodin s tím, že ke svému nabití potřebuje poloviční dobu ve srovnání s ostatními tablety na trhu.

K tabletu bude možné opatřit zajímavé příslušenství Motorola Smart:

  • Standardní dokovací stanici pro sledování videa nebo poslech hudby přes externí reproduktory, během kterého se přístroj nabíjí.
  • HD Dock pro zasílání HD obsahu přímo do televizoru nebo poslechu hudby přes dva vestavěné reproduktory (odpadá nutnost připojovat externí reproduktory).
  • Klávesnice připojitelná přes Bluetooth se speciálními klávesovými zkratkami pro Android.

Promo video s Motorolou XOOM:

MOTOROLA XOOM Promo

MOTOROLA XOOM Promo

Zdroj: Motorola Media Center.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Sony odmítá spekulace o prodeji své mobilní divize

Nové snímky Sony Ericsson Xperia Neo

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
DSC_9286

Recenze: Motorola Xoom

Tablety carnero carnero
9 min. uložit na později

Komentáře (4)