Motorola XOOM – jsou známy kompletní oficiální specifikace (včetně podporovaných OpenGL rozšíření)

motorola-lenovo-logo

Hitem posledních týdnů je bezesporu tablet XOOM, jenž jako první nabídne nový Android 3.0 Honeycomb. Už víme, že v USA bude nedotovaná verze stát 799 $ a verze pouze s Wi-Fi bude okolo 600 $ a že k nám do Evropy přijde ještě před prázdninami (v USA by měl být už 20.2.). Nyní Motorola vydala kompletní oficiální specifikace tabletu, můžeme se tak poprvé podívat, co všechno má XOOM skutečně “pod kapotou”.

XOOM bude nabízen ve třech verzích – GSM, CDMA a pouze Wi-Fi. Všechny tři modely jsou totožné, rozdíl je pouze v mobilním rádiu (a ceně). Jak je již známo, v XOOMu bude dvoujádrový procesor NVidia Tegra 2 s 1GB RAM a 32 GB vnitřní pamětí. Displej je 10,1″ velký s rozlišením 1280×800 (160 dpi). Zadní fotoaparát má 5MPx (2592×1944) s Dual-LED přisvícením, přední fotoaparát bude 2MPx (1600×1200). Nahrávat se bude v 720p při 30 fps a přehrát bude možno video až 1080p při 30fps. Tablet je vybaven stereo reproduktory. Samozřejmostí je Wi-Fi (b/g/n), Bluetooth (2.1 + EDR) a GPS s kompasem. Chybět nebude ani HDMI výstup a celá řada senzorů – akcelerometr, magnetometr, senzor světla, gyroskop a barometr. Ve výbavě je ještě také tří-barevná notifikační LED a za zmínku stojí také oficiální podpora Adobe Flash. V oficiální tabulce se dále můžete dočíst také veškeré Bluetooth profily, které XOOM zvládá, a nebo která všechna OpenGL rozšíření bude tablet podporovat.

Na MWC byla k vidění také stříbrná verze tabletu (stříbrná byla však víceméně pouze zadní část, viz úvodní obrázek) a ven se dostal už i oficiální manuál k zařízení. Na závěr přikládám odkaz na porovnání všech třech nabízených modelů na stránkách Motoroly a také jedno oficiální video o tom, jak XOOM vznikal (v angličtině).

Making of MOTOROLA XOOM™

Making of MOTOROLA XOOM™

 

Aktualizováno 20. 2. 2011:

V obchodech amerického řetězce Best Buy je už možno provádět předobjednávky, na stránce je vidět i nabízené příslušenství (pouzdro, dokovací stanice, bezdrátová klávesnice, chystá se i dok s externími reproduktory). Podle dalších informací už jsou do obchodů rozvezeny jak makety pro vystavení v regálech, tak i skutečné tablety. Prodávat by se mělo začít 24. 2.

Aktualizováno 22. 2. 2011:

Jak jsme vás informovali zde, Xoom nebude mít při prodeji podporu Adobe Flash. Té by se měl ale údajně dočkat během několika týdnů pomocí klasické OTA aktualizace.

Martin Klapetek
O Autorovi - Martin Klapetek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)