Motorola XOOM dostává update na Android 3.2

motola_xoom_ico

Minulý týden zaměstnanec Google na fóru podpory zmínil, že tablet Motorola XOOM by se mohl dočkat updatu systému “během několika dní.” Den D nadešel právě dnes – čtenáři zahraničních serverů reportují, že obdrželi aktualizaci na Android 3.2 sestavení HTJ85B, která obsahuje nové aplikace, přináší dlouho očekávanou aktivaci podpory paměťových SD karet a funkci zoom (o té jsme psali včera). Pravděpodobně ale nemůžeme čekat žádné další významné rozdíly proti stávajícímu Androidu 3.1 – jde především o udržovací update, opravující dosud nalezené chyby a problémy.

Server Android and Me představuje následující seznam novinek, které by měla aktualizace majitelům Motoroly XOOM přinést:

  • Opravy chyb a lepší hardwarovou akceleraci,
  • Aktualizované verze aplikací Movie Studio, Movies a Music.
  • Aktualizované widgety.
  • Zoom pro aplikace určené pro telefony.
  • Podpora pro SD karty.
  • Podpora sedmipalcových tabletů a procesorů Qualcomm.

Redaktoři serveru Droid Life hlásí, že zatím nebyli schopni update stáhnout, na základě čehož předpokládají, že je distribuován v malých dávkách. Uživatelé z XDA fóra ale našli způsob, jak získat tuto aktualizaci, aniž by museli spoléhat na distribuci výrobcem (postup viz zde).

Android 3.2 na Motorole XOOM

Android 3.2 na Motorole XOOM

Android 3.2 bude poslední aktualizací pro Honeycomb před verzí s kódovým označením Ice Cream Sandwich, která přijde letos o Vánocích, a jež by měla spojit jednotlivé větve Honeycomb, Gingerbread a Google TV do jediné.

Zdroje: Droid Life, Android Police, Android Guys, Android and Me, Android Police, AndroidSPIN.

Graf ceny produktu Motorola XOOM poskytuje server Heureka.cz

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)