Motorola Moto 360 oficiálně: Konečně stylové chytré hodinky

moto 360 cover

Tak jsme se dočkali. Pravděpodobně nejočekávanější hodinky se systémem Android Wear jsou oficiálně na světě. Motorola na veletrhu IFA 2014 představila Moto 360, hodinky s kulatým ciferníkem, které mají vypadat stylově, ne “geekovsky”. Design se povedl, stále si však nejsme úplně jisti rozměry, tedy jestli nebudou Moto 360 trochu přerostlé. Do redakce se nám snad brzy podívají, takže tuto tezi budeme moct potvrdit, nebo vyvrátit.

moto360-4-1

Ať tak či onak, specifikace jsou následující. O pohon se stará procesor OMAP 3 z dílen Texas Instruments, plynulost zajišťuje 512 MB operační paměti a o data se postará 4GB úložiště. Na displeji o velikosti 1,63″ se tísní 320 x 290 obrazových bodů. Baterie má kapacitu 320 mAh a Moto 360 budou pravděpodobně každý večer končit v nabíjecí stanici. Ta zároveň slouží jako stojánek a Motorola říká, že je ideální místo klasického budíku, co máte u postele. Proč ne, ale je to další “krám” navíc, který s sebou člověk musí tahat při delším pobytu mimo domov. Nabíjení je ovšem bezdrátové, hodinky stačí na nabíjecí stanici pouze položit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zpátky k samotnému zpracování. Hodinky mají kovový rámeček a displej kryje Gorilla Glass. Škrábance by tak neměly být na denním pořádku. Pásky budou na výběr dva, buď zvolíte kožený, nebo kovový.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hodinkám nechybí hlasové ovládání a fitness funkce pro sledování každodenní aktivity. Je zde i senzor pro měření srdečního tepu. Moto 360 také spolupracují se spoustu aplikací třetích stran, takže se můžete těšit na komplexní notifikační centrum přímo na svém zápěstí. Moto 360 jsou zároveň voděodolné a porozumí si s telefony, co běží na Androidu 4.3 nebo vyšším. Oficiální cena je 250 $ (5333 Kč), uvidíme, jaká bude dostupnost v ČR. Další info zjistíte na oficiálních stránkách Motoroly.

moto 360 kov moto 360 měření

moto 360 dok

Choose Moto 360

Choose Moto 360

Foto: Gizmodo, SlashGear.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)