Jak dopadl levný telefon Moto G5 v testu odolnosti? Překvapivě dobře

Moto G5 test odolnosti

Před více než měsícem se na veletrhu MWC představily nové modely Moto G5 a G5 Plus. Nyní se už pomalu telefony dostávají do prodeje, a to znamená, že si známý youtuber JerryRigEverything otestoval jejich odolnost.

Moto G5 prošel testem poměrně dobře

Telefon nedopadl sice tak dobře, jako Nokia 6, která spadá do stejné cenové kategorie, ale i tak se nejedná o žádnou katastrofu. Displej telefonu chrání Gorilla Glass 3, takže ochrana proti škrábancům je stejná jako u většiny ostatních telefonů. Čtečka otisků prstů pod displejem jde sice poškrábat snadno, nicméně i tak fungovala bez problémů.

Moto G5 Durability Test – Scratch and Bend tested

Moto G5 Durability Test - Scratch and Bend tested

Baterie telefonu je vyměnitelná, jelikož zadní strana se dá odejmout. Poprvé u této řady telefonu se použil kov, což pomůže pevnosti celého telefonu, přesněji část zadní strany je z kovu. Čočku objektivu chrání sklo odolné proti škrábancům. Škoda je, že boční tlačítka jsou vyrobena z plastu. LCD displej vydržel boj s plameny zhruba 15 sekund, nicméně po vychladnutí se vrátil do původní podoby.

Finále testu odolnosti je zkouška ohnutí telefonu. Při nadměrně použité síle se telefon prohne docela hodně. Displej dokonce vyskočí z rámečku, nicméně nic se nezlomí nebo neroztříští, jak jsme mohli vidět u některých jiných telefonů v minulosti. Displej pak stačí zatlačit zpátky a již nebude tak moc ohnutý. Vzhledem k ceně telefonu a většinovém provedení z plastu, se jedná o dobrý výsledek.

Překvapil vás výsledek testu odolnosti?

Zdroj: youtube.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)