Vývojářům se na slunci nelíbí, Google I/O 2017 se vrátí do Moscone West

google-io-2017-moscone-west-ico

Vývojářská konference Google I/O se v průběhu devíti let zařadila mezi nejdůležitější události roku. Možnost zúčastnit se jí je pro mnohé doslova svátkem a získání vstupenky je pro geeky něco jako výhra v loterii. Je to impozantní událost, kterou však letos v některých směrech pokazily různé drobné nedostatky. Pravděpodobně právě s ohledem na negativní zpětnou vazbu se příští ročník neodehraje v prostorách Shoreline Amphitheatre. Konference se z Mountain View vrací do centra San Franciska do prostor kongresového a výstavního komplexu Moscone West, kde probíhala v předchozích osmi letech.

Kongresové a výstavní centrum Moscone West (Autor: Ken Lund) Kongresové a výstavní centrum Moscone West (Autor: Ken Lund)

Zprávu přinesl server Tech Crunch a jestliže bude oficiálně potvrzena, bude to pro mnohé účastníky vítaná změna. Moscone West je pro pořádání konferencí v mnoha směrech ideálním místem. Na rozdíl od venkovního prostředí Shoreline Amphitheatre poskytuje výrazně lepší podmínky pro tento typ události. Letos si účastníci stěžovali zejména na dlouhé fronty v horkém slunci, nedostačující místa k sezení a špatné informace o tom, co se dělo na jednotlivých přednáškách. Vytýkáno bylo také nepraktické rozvržení a chabé značení. Jinými slovy: důvodů ke kritice bylo více než dost. Google sice udělal vše, co bylo za daných okolností možné, nicméně nevyhovující areál zanechal v mnoha návštěvnících negativní vzpomínky.

Moscone West nabídne lepší podmínky pro účastníky

Shoreline Amphitheatre poskytl prostor pro sedm tisíc účastníků, mimo jiné inženýrů společnosti Google, grafiků a produktových manažerů. Hlavní přednáška se konala na jevišti obvykle určeném pro velké koncerty, menší aktivity byly roztroušené na parkovišti.

Venkovní prostory Shoreline Amphitheatre vývojářům nevyhovovaly Venkovní prostory Shoreline Amphitheatre vývojářům nevyhovovaly

Návrat do Moscone West nabídne účastníkům klimatizované prostory a odpovídající přístup. Sál, ve kterém jsou prezentovány hlavní novinky, má ale ve srovnání s letošními prostory menší kapacitu – pojme “jen” 6075 lidí. Nabídne ale vývojářům a technologickým nadšencům citelně lepší podmínky k soustředění i práci. Je také možné, že se Google I/O 2017 zkrátí o jeden den na dva. Třídenní akce však umožňuje předání větší počet přednášek, delší časy a tím i předání většího množství informací.

Konference Google I/O se obvykle koná ve druhé polovině května, v minulosti byla pořádána v červnu. Vstupenky přijdou na 900 dolarů (asi 23 000 Kč), vybrané akademické organizace je pak mají k dispozici za třetinu ceny. Letošní ročník byl oficiálně vyhlášen na začátku ledna, další podrobnosti a registrace byly k dispozici na začátku března. Předpokládáme tedy, že místo konání bychom se oficiální cestou mohli dozvědět během několika týdnů.

Zdroje: androidauthority.com, techcrunch.com, 9to5google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)