Nechcete chodit pozdě? Moderní widget zkrotí váš čas

Nechcete-chodit-pozdě-Moderní-widget-zkrotí-váš-čas

Plánujete pečlivě svůj čas? Pak možná oceníte možnost mít svůj kalendář na očích. Nejrůznějších kalendářových widgetů na domovskou obrazovku jsou v Obchodě Play desítky, nicméně Home Agenda je moderní widget, žhavá a nesporně zajímavá novinka. Proto vám ho představíme podrobněji.

Obsah článku

Home Agenda – Calendar Widget

Autorem tohoto widgetu je vývojář Francisco Franco, který čtenářům našeho portálu jistě není neznámý. Z jeho portfolia jsme recenzovali například obrázkovou galerii Focus, či jeho pozitivně-motivační program Sequel. Patrně největší slávy však tento programátor dosáhl svým alternativním kernelem Franco Kernel.

Sám Franco v popisku v Obchodě Play konstatuje, že uživatelé jsou často závislí na svých kalendářích. Právě proto přichází s vlastním řešením, které má vylepšit uživatelskou zkušenost s tímto typem aplikací. Jeho moderní widget sází především na eleganci a futuristický vzhled, který si jistě najde své příznivce. Z funkčního hlediska pochopitelně nechybí synchronizace s prakticky jakoukoli kalendářovou databází.

Widget je kompatibilní s launchery jako jsou Nova Launcher, Action Launcher, Pixel Launcher, OnePlus Launcher, Lawnchair a mnoho dalších. Než se pustíme do recenze, měli bychom upozornit, že se jedná o placenou aplikaci, která přijde na 65 Kč.

Moderní widget kalendáře na očích

Aplikaci najdete po instalaci na obvyklém místě – tedy v seznamu widgetů – jako Home Agenda – Calendar Widget. K dispozici je v jediném rozměru 4×2 a po vytažení na plochu se vás ujme anglicky „hovořící“ průvodce. Ten ale v podstatě jen požádá o přístup ke kalendáři, a tím jeho úloha končí.

Velikost widgetu lze měnit, takže kromě výchozího 4×2 ho můžete třeba roztáhnout na celou obrazovku, nebo naopak zmenšit jen na nezbytný rozměr. Obsahem widgetu je možné posouvat, takže jednoduše můžete listovat svým kalendářem dle libosti. Vzhled odpovídá klasickému pohledu „agendy“, kde jsou jednotlivé události prezentovány formou seznamu. Widget je průhledný, takže skrz něj bude prosvítat tapeta na pozadí, ale textový obsah je ve většině případů dobře čitelný. V záhlaví je zobrazeno aktuální datum a den v týdnu, dále tu najdete tlačítko pro zadání nové události (zadávání probíhá ve výchozí nastavené aplikaci) a kontextovou nabídku sloužící pro vstup do nastavení.

Možnosti nastavení jsou velmi široké. První dva přepínače rozhodují o tom, zda se na widgetu budou zobrazovat i události, jejichž čas vypršel, a jestli se má ukazovat jen dnešní a zítřejší den. Zapnout si také můžete takzvané světlé grafické téma Light theme, které trochu zvýrazňuje widget proti pozadí či kompaktní režim Compact mode. Konfigurovat lze i průhlednost řádků s událostmi a panelu nástrojů.

Používáte-li více kalendářů, můžete si vybrat ty, které se mají, a naopak nemají na widgetu zobrazovat. U každé události se pak kromě názvu zobrazuje datum a čas, barva události a případně poloha. Potenciální možnost vylepšení vidíme například v možnosti okamžité navigace na místo události jedním klepnutím.

Resumé

Widget Home Agenda vám nabídne jednoduchý, ale přesto dobře vypadající kalendář na očích. Přes minimalistické provedení poskytuje tento moderní widget dostatek informací o vašich plánech. Z hlediska funkcí mu (snad kromě možnosti spuštění navigace) nechybí nic podstatného. Samozřejmě časem bychom očekávali lokalizaci do češtiny – zatím je k dispozici v několika jazykových mutacích, mezi kterými naše mateřština bohužel chybí.

Aplikace je v Obchodě Play od poloviny února a za tu dobu si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů. O jejich spokojenosti svědčí pěkná průměrná známka 4,8. Instalační balíček velký jen 1,4 MB, lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

[appbox googleplay com.franco.agenda]

Máte rádi svůj kalendář na očích?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)