Jaká je průměrná rychlost mobilního internetu v ČR?

??????????????

Díky chytrým smartphonům se uživatelé naučili využívat internetového připojení kdekoliv a kdykoliv, tedy pokud to pokrytí signálem dovolí. Server DSL.cz zveřejnil aktuální statistiky pro březen, ve kterých zobrazuje rychlost mobilního internetu od českých operátorů. Dobrou zprávou hned zkraje zůstává, že je mobilní internet oproti minulému měsíci o 8 % rychlejší. Podle měření má celkově nejrychlejší mobilní internet operátor O2, kterého následuje Vodafone a T-Mobile. O2 si připsalo prvenství zejména díky LTE síti, kterou má nejrychlejší ze všech operátorů. Nejrychlejší 3G má zase Vodafone. Velice zajímavým údajem je průměrná rychlost mobilního internetu v České republice – 13 403 kbit/s.

rychlost mobilního internetu březen rychlost mobilního internetu březen 2

Jsme velmi zvědaví, jak se rychlost bude měnit se stále se rozšiřujícím LTE pokrytím, které budují všichni operátoři. Na našem území stále existuje mnoho míst, která jsou pokryta pouze technologií EDGE, což je, přiznejme si, již pro potřeby většiny uživatelů chytrých telefonů nedostačující.

zdroj: TZ

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)