Mobilní hry kralují, v prodejích poráží tituly pro PC a konzole

Android mobilní hry

Na mobilní platformy existuje obrovské množství her. Není divu. Téměř každý dnes vlastní chytrý telefon. Technologický pokrok jde neustále dopředu a každý rok si můžeme zakoupit výkonnější smartphone s lepšími vlastnostmi. Herní vývojáři stále vymýšlejí nové a zajímavé herní příběhy, a tak se mobilní hry staly největší kategorií v herním průmyslu a vytvořily si pohodlný náskok před počítačovými a konzolovými tituly.

Lidé nakupují mobilní hry více než na počítač a konzole

Výzkumníci zjistili, že lidé utratí více než 85 miliard dolarů za hry. První místo žebříčku zaujímají mobilní hry s více než 34 miliardami dolarů. Na druhém místě pak počítačové hry, za které utrácíme 29 miliard dolarů, na třetím konzolové s necelými 19 miliardami dolarů a 3 miliardy dolarů spolknou ostatní herní zařízení. Průzkum také zjistil, že hry tvoří 38 % ze všeho stahovaného obsahu na Google Play.

T6-pro_980px_02

I přes první místo mobilních her v prodejním žebříčku nenajdeme moc velkých herních společností, které by se v tomto odvětví angažovaly. Jistě jsou tu společnosti jako Electronic Arts nebo Activision, je však vidět, že tyto společnosti se spíše soustředí na vývoj na PC či konzole, protože jimi vytvořené hry na chytré telefony nedokážou generovat takový zisk jako ty na jiných platformách.

V Severní Americe a západní Evropě je útrata za konzolové hry stále vyšší než za hry pro chytré telefony, zatímco v Asii se hráči soustředí hlavně na chytré telefony a počítače.

Zdroj: phonearena.com

Na jakou platformu nakupujete hry nejvíce?

Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

bluestacks logo

BlueStacks – androidí aplikace ve Vašem PC

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (25)