Mobil Huawei P9 neobdrží aktualizaci na Android Oreo. Betaverze přitom existuje

mobil huawei p9 android oreo

I přesto, že Huawei před několika měsíci započal beta testování Android Oreo pro mobil Huawei P9, tak se nakonec na stabilní verzi nedostane a Oreo aktualizace na dva roky starý vlajkový model nepřijde. Špatné zprávy to můžou být i pro majitele Honor 8 telefonů, protože jde po stránce hardwaru o identické telefony.

Mobil Huawei P9 neobdrží aktualizaci na Android 8 Oreo

Kolem aktualizace na Android Oreo u Huawei P9 a P9 Plus se toho nenamluvilo tak hodně jako u Honoru 8. Vzhledem k tomu, že šlo o dražší verze a zároveň i vlajkové modely, očekávalo se, že aktualizace na Android 8 Oreo přijde, i když třeba později.

Že aktualizace proběhne potvrdila i betaverze Oreo, která se spustila v březnu tohoto roku pro model P9. Jenže tím to pravděpodobně skončí a stabilní verze nevyjde. Podle britské podpory Huaweie nestačí na Android Oreo hardware telefonu. Problémy s hardwarem pak vedou chybám, zamrzáním telefonu a malé výdrži baterie. To jsou údajně hlavní důvody, proč Oreo na Huawei P9 nevyjde.

mobil huawei p9 android oreo aktualizace nebude

Je to rozhodně škoda, protože Huawei P9 a P9 Plus jsou dva roky staré telefony, které začínaly na Androidu 6 Marshmallow a i když výrobce nikdy nepotvrdil dvě velké aktualizace, tak se to u Android výrobců očekává a jedná se o takové nepsané pravidlo. O to víc by to mělo platit u vlajkových modelů. Konkurence Huaweie, která vyšla ve stejné době, už Oreo má. Ať už jde o Sony Xperia X, HTC 10, nebo nedávno aktualizovaným Samsung Galaxy S7.

Vzhledem k tomu, že Honor 8 používá stejný hardware jako Huawei P9, hodně se zvýšila šance na to, že i na tento telefon Android Oreo aktualizace nevyjde. U tohoto telefonu je zatím situace taková, že se testuje Oreo v betaverzi.

[aps_product_sz id=”389439″]

Zklamalo vás, že Huawei P9 neobdrží Android Oreo, nebo aktualizace na nové verze Androidu neřešíte?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)