MIUI X nebo MIUI 10? O názvu nové Xiaomi nadstavby rozhodují fanoušci

miui x miui 10

Spoluzakladatel Xiaomi a vedoucí týmu starajícího se o MIUI, Hong Feng, nedávno oznámil začátek vývoje nové verze této oblíbené nadstavby. Od té doby jsme se nedočkali žádné zprávy ohledně toho, co by měla obsahovat, nicméně Xiaomi spustilo anketu, kde fanoušci můžou zvolit to, jak se bude jmenovat nová nadstavba. A to buď MIUI X nebo MIUI 10. Hlasovat můžete i vy, stačí pouze účet na čínské sociální síti Weibo.

MIUI X, ale také možná MIUI 10. Rozhodnou fanoušci

Hlasování je umístěno na sociální síti Weibo u stránky MIUI, fanoušci mají na výběr ze dvou možností. Zajímavé je to, že při nedávném odhalení této nové nadstavby, se v prezentaci používal název MIUI 10. Každopádně zde můžeme vidět inspiraci z jiných firem, kdy se často používá místo desítky, písmenko X, které v římských číslicích označuje právě 10. V nedávné době jsme to mohli vidět například u iPhone X, spekuluje se také o tom, že Samsung chystá Galaxy X, což by měl být telefon s ohebným displejem.

miui-10-miui-x

V současné době je hlasování otevřené ještě 5 dní, prozatím jasně vyhrává možnost MIUI 10, kterou preferuje zhruba 80 procent hlasujících. Pokud byste se chtěli zapojit do hlasování, tak můžete na tomto odkazu ZDE. Je nicméně potřeba registrace na čínské sociální síti Weibo.

Který název se vám líbí více MIUI X nebo MIUI 10?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)