MIUI, nadstavba Androidu od Xiaomi, slaví 10 milionů uživatelů

Xiaomi-MIUI-10-million-users

Čínská společnost Xiaomi zažila veleúspěšný rok. Jejím zařízením se na trhu dařilo, například jejich poslední model Xiaomi Mi2, určený jen pro čínský trh, se stal hitem i u západních uživatelů. Důvod? Kvalitní zpracování, výkoný HW a především jedna z nejlepších nadstaveb Androidu na světě – MIUI.

MIUI je jednou z nejpopulárnějších modifikací OS Android na světe. Založená na Androidu, představující vyšší uživatelskou přívětivost spojenou s velkou možnosti změn vzhledu. MIUI vychází každý pátek na základě zpětné vazby testovacích uživatelů.

Ovšem nejen uživatelé, kteří si zakoupili telefon od Xiaomi mohou využívat výhody této nadstavby. MIUI může být flashnuto na více jak 30 různých zařízeních. Pro českým jazyk je to pak o něco méně a jejich seznam můžete nalézt třeba zde. Díky české komunitě je poté možné nahrát českou lokalizaci, která je na velmi dobré úrovni.

Xiaomi má nyní další důvod k radosti. Slaví dnes 10 milionů uživatelů MIUI a k tomuto výročí uvedlo speciální MIUI Love theme, který si každý může zdarma stáhnout. Společnost za každé stažení věnuje 0,10 yuanů (30 haléřů) na charitu Smile Angel Foundation situovanou v Pekingu, která podporuje Čínský červený kříž. Během prvních hodin proběhlo více jak 30000 stažení.

MIUI Love theme můžete stáhnout zde.

 

Zdroj: www.miui.cz, gizchina.com, techasia.com

Jiří Opletal
O Autorovi - Jiří Opletal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)