Android překonal Microsoft Windows a dostal se na první místo. V čem přesně?

Microsoft Windows

Mobilní telefony jsou dnes stejně, ne-li důležitější zařízení než stolní počítače. Krásně to dokazuje i nová zpráva, podle které Google Android překonal Microsoft Windows jako nejpoužívanější systém na internetu.

Android jde nahoru, zatímco počet uživatelů Microsoft Windows klesá

Výzkum provedla společnost StatCounter. Poprvé v historii je na internetu počet Android zařízení větší, než těch s Windowsem. V průběhu března 2017 byla aktivita na internetu provedena z 37,93 procent na zařízeních, které pohání Android. Microsoft Windows je v těsném závěsu se 37,91 procenty. Rozdíl je to minimální, nicméně když se podíváte na graf níže, nejedná se o nic překvapivého. Zatímco Android stále roste, Windows padá dolů.

StatCounter-os_combined-ww-monthly-201201-201703

V grafu jde rovněž vidět, jakou dominanci měl Windows v době, kdy se chytré telefony teprve rozjížděly. Za výsledek může i to, že prodeje počítačů se v posledních letech každoročně zmenšují. U chytrých telefonů je to ale naopak, a jelikož téměř 90% všech prodaných chytrých telefonů jede na Androidu, můžeme tak vidět takovýto vzestup.

Výsledky jsou tvořeny z analýzy více než 2,5 milionu stránek, které každý měsíc dohromady generují více než 15 miliard jednotlivých zobrazení. Jedná se tedy o dostatečné množství, podle kterého se výsledky počítají.

Používáte na prohlížení obsahu na internetu více telefon nebo počítač?

Zdroj: techcrunch.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)