Microsoft Office se dá instalovat již na všechny Chromebooky

chromebook-microsoft office

Chromebooky se pomalu ale jistě stávají oblíbenější i u nás. Jeden z důvodů může být pravděpodobně i podpora Google Play a Android aplikací. Díky tomu si nyní každý může instalovat i Microsoft Office.

Microsoft Office již není exkluzivní jen pro některé Chromebooky

Absence Microsoft Office byla pro mnohé překážkou při koupi chromebooku. Po integraci Google Play to chvíli vypadalo, že se vše změní a balíček kancelářských aplikací se rychle rozšíří. Jenže se tak nestalo. Byl totiž exkluzivně určen jen pro malou část chromebooků. Exkluzivita se ale teď zrušila a každý si jej tak může nainstalovat na svůj Chromebook, samozřejmě pokud podporuje instalaci Android aplikací.

microsoft office android chromebook

Díky tomu se tak teď majitelům nabízí další možnost volby pro kancelářský balík. A to třeba z toho důvodu, že někomu nevyhovují Google dokumenty či online verze balíku od Microsoftu. Zanedlouho bychom se mohli dočkat i bezproblémové podpory pro Windows verzi. Společnost CrossOver pracuje na aplikaci, která umožní spouštět programy z Windows na Chromebooku. Momentálně je celý projekt v otevřeném testování, a právě Microsoft Office je jeden z prvních programů, který by měl dostat plnou podporu.

Jaká funkce vám nejvíce chybí na Chromebook zařízeních?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)