Hudební služba Microsoft Groove končí: Doporučuje se přechod na Spotify

microsoft groove spotify

Na Microsoft Groove jste nejčastěji mohli narazit ve Windows 10, kde jde o výchozí aplikaci pro přehrávání hudby. V zahraničí jde ale o mnohem více, ve zkratce jde o službu pro streamování hudby jako je Spotify, nebo Google Play Music. K nám se měla brzy rozšířit, jenže se tak už nikdy nestane. Microsoft dnes oznámil, že Microsoft Groove končí.

Microsoft Groove končí, hudební knihovna jde převést na Spotify

U nás byla tato služba Microsoftu téměř neznámá, ale velmi podobně tomu bylo evidentně i v zahraničí. Kvůli malé popularitě se vypíná na konci roku 2017. Čas na migraci písniček je do 31. ledna 2018. Už dnes ale můžou uživatelé převést svou hudební knihovnu a playlisty na Spotify, je potřeba jen aktualizace aplikace, která se postupně uvolňuje.

microsoft groove spotify prechod

Zároveň také tito uživatelé dostanou 60 dní prémiového účtu Spotify, což je o jeden měsíc více, než Spotify normálně nabízí novým uživatelům. Přesun písniček z Groove na Spotify je jednoduchý, stačí se přihlásit v Groove aplikaci na Spotify, kliknout na „Move Music“ a je hotovo. Aktualizace se postupně bude uvolňovat tento týden.

Samotná aplikace Groove zůstane jak na Windows, tak i na Androidu. Nebude už ale sloužit ke streamování hudby. Promění se v klasický přehrávač hudby s podporou přehrávání z cloudu pomocí online disku OneDrive. Microsoftu se v hudebním odvětví moc nedaří, stačí si vzpomenout na přehrávač Zune, což měla být konkurence iPodu. Po neúspěchu jej ale Microsoft ukončil v roce 2012.

[appbox googleplay com.microsoft.xboxmusic]

Používáte nějakou službu ke streamování hudby, nebo jste věrní „offline“ přehrávání?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)