Microsoft boduje, telefony s Windows 10 se mohou proměnit v PC

microsoft-continuum

Systém Android samozřejmě není jediný, který může pohánět mobilní přístroje. V poslední době se hodně mluví také o konkurenci od Microsoftu – o systému Windows 10. Není divu, neboť ten má být již koncem prázdnin uvolněn pro PC a mobilní přístroje. Microsoft se nyní znovu ukázal – představil totiž funkci Continuum, která dokáže snadno proměnit mobilní telefon v PC. Jak? Stačí připojit monitor, klávesnici a myš. Operační systém Microsoft Windows 10 rázem pozná, že je připojena větší obrazovka, a svou pracovní plochu rychle přizpůsobí na pracovní prostředí, které známe z desktopových Windows. Jelikož mají dnes mobilní telefony pro běh běžných aplikací a úkonů dostatečný výkon, většině uživatelů by mohlo toto řešení stačit. Již v nedaleké budoucnosti se tedy možná dočkáme toho, že běžní uživatelé již nebudou klasické počítače potřebovat, ale pro psaní e-mailů, surfování a sledování filmů jim postačí pouze mobilní telefon. Pro náročnější úkony budou mít klasické počítače samozřejmě stále smysl.

Windows Continuum for Phones

Windows Continuum for Phones

microsoft windows 10 continuum

Tento nápad je výborný, ale rozhodně není nový. Přesto nám přímá podpora této funkce v Androidu dosud chybí a jsme sami zvědavi, zda se u konkurenční platformy uchytí. Rozhodně bychom ocenili, kdyby na tento krok zareagoval také Google a podobnou funkci implementoval také Androidu.

Líbí se vám představa používat mobilní telefon zároveň jako počítač?

zdroj: anandtech.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)