Microsoft mění pravidla hry. Omezí neomezený cloud a sníží úložiště pro všechny uživatele

microsoft-onedrive

Neomezený nejspíše neznamená to, co by si většina z nás pomyslela. Společnost Microsoft totiž ruší nabídku neomezeného cloudového úložiště pro uživatele Office 365, kteří jej – podle slov Microsoftu – užívali až moc neomezeně. Někteří uživatelé dokázali skladovat až 75 terabajtů na jeden účet, což Microsoftu provoz služby značně komplikovalo. Proto se rozhodl v rámci udržení kvalitních služeb neomezený cloud zrušit. To ovšem není vše.

microsoft onedrive devices

Microsoft sníží neplacený cloud na třetinu

Změny se dotknou rovněž uživatelů s neplaceným prostorem – současných 15 GB se sníží na třetinu. Stávající i noví zákazníci si tak zdarma mohou užívat jen 5 GB, což je v dnešní době poměrně směšná hodnota (stále ale více, než nabízí Dropbox). Data, která mají nynější zákazníci nahraná a zabírají více než 5 GB, budou přístupna ještě 12 měsíců. Pak dojde k jejich smazání.

Ani placeným “tarifům” se nepříjemné změny nevyhnuly. Pro nové uživatele již nebude k dispozici 100 GB či 200 GB, ale jen 50 GB za cenu 1,99 dolaru měsíčně. Změny nastanou na začátku příštího roku.

microsoft onedrive google drive

Má Microsoft oproti konkurenci co nabídnout?

Cloudové úložiště Microsoft OneDrive je jistě výbornou volbou pro uživatele Windows, kteří ocení provázanost a integraci do systému. Je to však dostatečný argument? V našich očích přestává být. Například Disk Google nabídne novým uživatelům 15 GB zdarma, navíc se do této kvóty nepočítají zálohované fotografie, což je jistě velmi vítaná funkce. Cloudových služeb zdarma s vyšší kapacitou je ale samozřejmě více – jmenujme například Mega či Box (ten má ale omezení na 250MB soubory).

Co na tento nepopulární krok Microsoftu říkáte?

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (49)