Microsoft jako zachránce 3,5mm jacku u telefonů?

3.5mm jack patent

Ať se nám to líbí nebo ne, výrobci se postupně zbavují 3,5mm konektoru. V budoucnu by se ale mohly zase objevovat, a to kvůli nové technologii a patentu Microsoftu. Ten se točí kolem elastické zdířky.

3,5mm Jack by se mohl vlézt do mnohem menší zdířky

Z nového patentu Microsoftu jde vyčíst, jak technologie funguje. Díky ní by zdířka na jack konektor mohla zabírat mnohem menší prostor v telefonu. Elastické provedení je stále určeno pro 3,5 mm jacky. Po zastrčení Audio jacku se pak zdířka flexibilně přizpůsobí. I s tímto řešením by navíc mohl zůstat telefon voděodolný.

audio jack 3,5mm patent

Problém je zatím hlavně v tom, že se nejedná o nic jednoduchého na výrobu, navíc to nevypadá, že by se v nejbližších měsících mohla do nějakého zařízení dostat. Napadá nás například Samsung, který má s Microsoftem velmi dobré vztahy a navíc stále u svých telefonů používá 3,5mm jack. Nicméně i tak je tato technologie na výrobu mnohem dražší, než klasický audio jack. Zároveň by výrobci museli platit Microsoftu za patent. Šance už jsou malé, obzvlášť když se stále více a více výrobců otáčí od 3,5 mm jacku. A i když můžeme na internetu vidět stále hodně hlasitých uživatelů, kterým absence 3,5mm jacku vadí, tak v celkovém počtu všech uživatelů jde o velmi malou část.

Vadí vám, že se výrobci odvrací od 3,5mm audio jacků?

Zdroj: pocketnow.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (21)