Messenger od Facebooku vrací funkci, kterou nedávno zrušil

Messenger – náhleďák

Není to tak dávno, co jsme si zde všichni dělali legraci z toho, že v Googlu neví co chtějí, protože jejich Hangouts dostává zrušené funkce a naopak ruší ty obnovené. Nyní je na řadě Facebook a jeho Messenger, který vrací do hry funkci, jenž byla poměrně nedávno zrušena.

Messenger už zase umí SMS

Asi si všichni dobře pamatujeme ty časy, kdy Facebook Messenger umožňoval po prvním spuštění nastavit aplikaci jako nativní pro SMS. Později ale záhadně zmizela a nikdo vlastně ani nevěděl proč. Byla ta možnost málo využívaná? Obsahoval v tomto ohledu Messenger snad bezpečnostní díru?  To už nám dnes asi nikdo neprozradí, protože funkce posílání SMS je nyní v aplikaci Messenger znovu dostupná.

SMS pro Messenger

Jak dlouho ale vydrží tentokrát? Snad již na pořád (chápejte jako „dokud bude SMS protokol existovat“). David Marcus, VicePresident „Messaging produktů“ (volně přeloženo „komunikačních produktů“) uvádí, že integrace SMS do Messengeru je poměrně robustní. Je pravděpodobné, že bude skrze SMS/MMS posílat i ostatní formáty zpráv, které se v Messengeru používají, tedy zasílání nálepek, zvukových klipů nebo sdílení lokace.

Proč ten návrat?

Nikdo nám nejspíš neprozradí, co k takovýmto změnám velké firmy vede. Můžeme se jen domnívat. My si například myslíme, že Facebook chce jednoduše na svůj Messenger přitáhnout více lidí, které už nechce pouštět pryč, protože právě díky nim dokáže docela dobře vydělávat skrz integrovaný obchod. O Facebooku také víme, že když se pro něco nadchne, tak „jde přes mrtvoly“. Aby svého cíle dosáhl, mohl by klidně uzavřít svůj chatovací klient ve webové formě a nechat jen a pouze aplikace, které jsou dnes dostupné již pro všechny majoritní platformy, včetně desktopových Windows 10.

Novinka v podobě zasílání SMS či MMS je aktivována ze strany serveru. Zřejmě tedy nebude nutná aktualizace, ale postupně ji bude Facebook sám spouštět jednotlivým uživatelům.

Zdroje: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (7)