Čínské Meizu vstupuje na český trh. O2 nabídne model MX3

MX3_black_cz

Čínští výrobci mobilní telefonů začínají nakukovat do Evropy – spoustu čínských telefonů lze snadno sehnat i u nás, i když oficiální distribuce povětšinou chybí. Podobné je to i s telefony značky Meizu, které se zde sice objevily, ale o oficiálním prodeji si mohly jen nechat zdát. To se ovšem mění – Meizu expanduje do České republiky. Čínský výrobce si jako oficiálního distributora vybral společnost TCCM, která bude prodej a služby v České republice zajišťovat. Tuto informaci nám potvrdila i samotná společnost Meizu, na kterou jsme se obrátili. Jako první se na trh dost dostal přístroj Meizu MX3, který je nyní k dostání u O2 za cenu 7 995 Kč. Co nabízí?

Meizu MX3

Tento čínský plnokrevník se pochlubí 5,1″ displejem s Full HD rozlišením, 8jádrovým procesorem Exynos 5410, 2GB RAM pamětí, 16GB vnitřním úložištěm a 8MPx fotoaparátem. Trochu nás straší baterie, která dostala kapacitu pouze 2400 mAh, a systém Android 4.2 s nadstavbou Flyme 3.0. Chybí také podpora LTE sítí.

MX3_Front_Back_black_cz

Na první pohled se rozhodně nejedná o špatný přístroj, sráží to ovšem cena. Pokud si totiž mírně připlatíme, získáme osvědčený telefon LG G2 či oblíbený Xiaomi Mi 3. Novinka tak bude mít velice těžké se na českém trhu prosadit. Alespoň tak to vidíme my.

zdroj: tisková zpráva

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)